Fantasztikus, huszonhat pontos győzelmet aratott a sérülések és betegségek tizedelte Atomerőmű KSC Szekszárd a lengyel Artego Bydgoszcz ellen, így ledolgozva az első mérkőzésen szerzett tizenhét pontos hátrányát, továbbjutott az Európa-kupa negyeddöntőjébe.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA NYOLCADDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – ARTEGO BYDGOSZCZ 86-60 (15-10, 24-18, 23-18, 24-14)
Szekszárd, 1150 néző. Vezette: Jokics (montenegrói), Faur (román), Karovics (bosnyák).
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 8/6, ELDEBRINK 23/15, GEREBEN 15, Mansaré 2, BISHOP 17/3. Csere: Bálint 9/3, DOJKIC 12, Theodoreán, Kiss. Edző: Djokics Zseljko.
BYDGOSZCZ: McBride 2, MIEDZIK 12/9, Szott-Hejmej 9/3, MORRISON 19, SZTANKOVICS 8. Csere: Hurnbuckle 5/3, Radocsaj 5, Pobozy. Edző: Tomasz Herkt.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0-6. 7. p.: 9-8. 9. p.: 13-10. 13. p.: 20-13. 16. p.: 25-19. 19. p.: 33-26. 21. p.: 39-30. 25. p.: 52-34. 28. p.: 60-42. 30. p.: 62-46. 34. p.: 69-53. 36. p.: 76-55. 39. p.: 83-57.
Kipontozódott: Bishop (38. p.), Morrison (38. p.).
Továbbjutott: a Szekszárd 146–137-es összesítéssel.
Djokics Zseljko: – Fiatal csapat fogadta a rutinos együttest. A játék minden szegmensében föléjük kerekedtünk. Jól védekeztünk, a győzelem kulcsa Julie McBride kikapcsolása volt. Nem lehet elmenni szó nélkül Frida Eldebrink teljesítménye mellett sem, de ezen a mérkőzésen mindenki nagyszerűen játszott. Egy ilyen szurkolótábor pedig megérdemli, hogy további nemzetközi meccset szurkolhasson végig élőben.
Tomasz Herkt: – Nehéz bármit is mondanom. A Szekszárd nagyon agresszíven védekezett, véleményem szerint túlságosan is, de a játékvezetők ezt nem így látták. Mi is keményen védekező csapat vagyunk, ezt megmutattuk odahaza, ahol hatvan ponton tartottuk a Szekszárdon. Ezúttal viszont a hazaiak tették ezt jobban.

Videó: Papp Máté, képek: Jantner Zsolt