A Sepsiszentgyörgy harmadik negyedbeli játékával alapozta meg győzelmét a BEAC ellen, míg a házigazda Atomerőmű KSC Szekszárd a második játékrészben lépett el a Csatától.

L. SIÓ KUPA CSOPORTKÖR
ELTE BEAC ÚJBUDA – ACS SEPSI 69-87 (20-25, 23-19, 13-26, 13-17)
Szekszárd, 150 néző. Vezette: Kovács, Csabai-Kaskötő, Reisz.
BEAC: Li 10/6, Szabó 13/9, Laklóth 5/3, Mérész 11, Fogg 14/3. Csere: Landwehr 11/3, Gocsman 3/3, Galántai 2, Benke, Vincze, Zsámár. Edző: Balogh Judit.
SEPSISZENTGYÖRGY: Gödri-Parau 4, Pasics 3/3, Givens 21/9, Mandache 18/3, Butler 12. Csere: Topuzovics 13/6, Vucsetics 8, Catinean 2, Demeter 2, Kovács 2, Mirne-Nagy 2, Orbán. Edző: Zoran Mikes.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11-11. 7. p.: 15-21. 13. p.: 27-29. 17. p.: 37-36. 26. p.: 43-60. 28. p.: 53-67. 34. p.: 66-70. 37. p.: 67-80.
Kipontozódott: Landwehr (35. p.).
Vajda Anna (másodedző): – Nagyon örültünk a Sió Kupára való meghívásnak, amit ezúton is köszönünk szépen a Szekszárdnak. A második félidőben sajnos elég sok olyan hiba kijött, amin még dolgoznunk kell. Reméljük, hogy ezeken fogunk tudni javítani az elkövetkezendőkben.
Zoran Mikes: – Az első félidőben kicsit puhák voltunk védekezésben, sok távoli dobást engedélyeztünk a BEAC-nak. Velencéből érkeztünk Szekszárdra, talán emiatt voltunk három negyedben is álmosak, de a harmadik játékrészben jól teljesítettünk. A kispadról nem jött elég energia, a jövőben ezen javítanunk kell. Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez, jó meccset játszottunk a BEAC-cal és sok sikert kívánunk nekik.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – NKE-FCSM CSATA 90-71 (22-22, 27-15, 16-16, 25-18)
Szekszárd, 700 néző. Vezette: Kapitány, Farkas, Tóth.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 7/3, Marshall 19, Vincze, Ruzicková 13, Kiss 4. Csere: Dojkic 13/3, McCall 12, Theodoreán 9, Bálint 7/3, Miklós 6/6, Horváth, Studer Zs. Edző: Djokics Zseljko.
CSATA: Horváth B. 9/9, Lelik 7/3, Friskovec 18/12, Radócz 12/6, Cannon 13. Csere: Boros 5/3, Mányoky 4/3, Angyal 2, Várszegi 1, Horváth F., Krasovecz, Solymosi. Edző: Tursics Krisztián.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5-5. 7. p.: 18-15. 14. p.: 28-28. 17. p: 41-30. 26. p.: 54-47. 30. p.: 65-50. 35. p.: 82-57. 38. p.: 84-65.
Kipontozódott:
MESTERMÉRLEG:
Djokics Zseljko: – Örülök, hogy újra Szekszárdon játszottunk, hiszen hosszú volt az alapozás, és csak egyszer léptünk pályára hazai közönség előtt. Köszönöm, hogy ilyen sok szurkoló kijött az 50. Sió Kupára. Még mindig keressük magunkat, több hibánk is volt a védekezésből támadásba való átmenetben, amit remélem, hogy ki fogunk tudni javítani a bajnokságig. Örülök, hogy nyertünk, mert a Csatát nagyon erős ellenfélnek tartom, és még ütőképesebbek lesznek, ha a másik légiós centerük is játékra jelentkezik. Nagyon nehéz ellenük védekezni, mert szinte mindenki tud tőlük hármast dobni – ma is tizenkét távolit dobtak nekünk. Felkészülési mérkőzés révén az eredményből nem szabad túl sok következtetést levonni, sokat kell tanulnunk ebből a meccsből is.
Tursics Krisztián: – Gratulálok a Szekszárdnak, mert kiválóan játszottak. Örülök, hogy ez a mérkőzés most jött, mert a játékosaim időben kaptak ízelítőt abból, hogyan is védekezik egy Európa-kupás csapat és hogy hová kellene eljutniuk. Tanulni kell ebből és picit rendezni a fejeket, hogyan is kell az edzésmunkát hétről-hétre elvégezni, hogy erre a szintre eljussunk. Nagyon hasznos mérkőzés volt, holnap folytatjuk tovább a bronzmeccsen a BEAC ellen.

Képek: Jantner Zsolt