Az U18-as KSC a vasárnapi XXVI. Drazen Petrovic Elméktorna keretében fogadta a Rátgéber Akadémia csapatát. Harsányi Máriáék magabiztos győzelmet arattak a pécsiek ellen, így tovább őrzik bajnoki veretlenségüket.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – NKA PÉCS 85-54 (19-18, 22-13, 20-14, 24-9)
SZEKSZÁRD: MIKLÓS 28/21, VINCZE 26/6, Horváth 7, Haag 5/3, Istókovics. Csere: HOLCZ 12, Sinka 3/3, Andi 2, Németh 2, Sámóczi. Edző: Harsányi Mária, Baki Eszter.

“Az első negyedben sok hibával játszottunk. Fej-fej mellett haladt a két csapat, végül egy pontos vezetéssel zártuk ezt a játékrészt (19-18). A második negyedben már jobban védekeztünk és támadásainkat is precízebben hajtottuk végre, így tíz pontos előnnyel zártuk a félidőt (41-31). A harmadik negyedben tovább növeltük előnyünket: remekül védekeztünk a vendégek kulcsemberein és támadásainkat is szép kosarakkal fejeztük be, végül 61-45-ös vezetéssel vágtunk neki az utolsó játékrésznek. A negyedik negyedben Miklós és Vincze ponterős játékának köszönhetően – a jó védekezés mellett – magabiztos győzelmet arattunk a pécsi Akadémia ellen. Csapatként működtünk és két extra teljesítménnyel (Miklós és Vincze) a negyedik győzelmünket arattuk a junior bajnokságban. Brávó lányok!
Vincze Niki 26/6 pontja mellé leszedett 6 lepattanót, kiharcolt 4 faultot, szerzett 5 labdát, kiosztott 3 gólpasszt és volt 1 blokkolt dobása is, így 28 IBM pontot gyűjtött. Miklós Melinda neve mellé 28/21 pont (hét triplát süllyesztett el az ellenfél kosarába 58 százalékkal), 4 lepattanó, 5 gólpassz és szintén 28 IBM pont került. Rajtuk kívül még a fiatal Holcz Rebit kell kiemelni, aki 12 pontja mellé leszedett 6 lepattanót, volt 2 szerzett labdája és 1 blokkolt dobása, így 14 IBM ponttal zárt.”

Képek: Forró Lajos