Telt házas közönség előtt, fantasztikus hangulatú mérkőzést játszott a Spanyolországból hazatérő Atomerőmű KSC Szekszárd és az euroligás Sopron Basket. Djokics Zseljko csapata három negyeden át hősiesen helytállt, és végül mindössze hat pontos vereséget szenvedett.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 17. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – SOPRON BASKET 59-65 (18-13, 18-22, 11-12, 12-18)
Szekszárd, 1200 néző. Vezette: Földházi, Tóth, Győrfy.
SZEKSZÁRD: DOJKIC 10/3, MARSHALL 10, Miklós 3, MCCALL 11/6, KRNJICS 12. Csere: Studer Á. 9/3, Ruzicková 4, Theodoreán, Bálint. Edző: Djokics Zseljko.
SOPRON: JANUARY 9/3, Czukor 2, CRVENDAKICS 22/3, BROOKS 14/6, HATÁR 4. Csere: Fegyverneky, Dupree 7, Krajisnik 4, Varga K. 3/3, Dubei. Edző: Gáspár Dávid.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 3-2. 7. p.: 13-8. 12. p.: 22-17. 15. p.: 27-25. 18. p.: 32-30. 21. p.: 38-35. 24. p.: 40-41. 27. p.: 45-45. 32. p.: 47-52. 35. p.: 49-54. 38. p.: 54-59.
Kipontozódott: McCall (40. p.).
Djokics Zseljko: – Sok olyan meccset játszottunk, amit legalább húsz ponttal megnyertünk, mégsem voltam elégedett. Most kikaptunk, de jól játszottunk, és büszke lehetek a csapatomra. Az utolsó negyedben Jelena Brooks bedobott két extra hárompontost, ez jelentette végül a különbséget.
Gáspár Dávid: – Iszonyatosan nehéz mérkőzés volt hatalmas taktikai csatával. A találkozó nagy részében hátrányban voltunk, de szépen vissza tudtunk jönni a meccsbe, büszke vagyok a lányokra. Először sikerült győznöm Szekszárdon, számomra ez külön öröm.