Bár az Atomerőmű KSC Szekszárd remek kezdésének köszönhetően már a második negyedben ledolgozta tizennyolc pontos hátrányát, a zónavédekezésre váltó, és ezúttal is parádésan triplázó Lointek Gernika Bizkaia újra nyilttá tette a találkozót. A KSC végül 79-75-re győzött, így a baszkok megérdemelten jutottak tovább a negyeddöntőbe.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA NYOLCADDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – LOINTEK GERNIKA BIZKAIA 79-75 (26-16, 16-20, 15-25, 22-14)
Szekszárd, 1000 néző. Vezette: Zenis (szlovák), Jovanics (bosnyák), Katic (horvát).
SZEKSZÁRD: DOJKIC 23/6, Theodoreán 5/3, Marshall 5/3, MCCALL 20, KRNJICS 13. Csere: Ruzicková 10, Studer Á., Bálint 3/3, Kiss. Edző: Djokics Zseljko.
GERNIKA: Ocete 8/6, DIETRICK 21/12, WOJTA 14/3, Arrojo 4, MILICS 14. Csere: Lo 5/3, Diez 4, Mazionyte 2, Ariztimuno, Molina-Prados 3/3. Edző: Mario López.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 7-0. 5. p.: 14-2. 8. p.: 24-9. 13. p.: 34-16. 15. p.: 37-23. 18. p.: 39-30. 22. p.: 47-41. 26. p.: 53-48. 29. p.: 55-56. 33. p.: 63-66. 37. p.: 71-71.
Kipontozódott: Theodoreán (24. p.), Milics (39. p.).
Továbbjutott: a Gernika 166-152-es összesítéssel.
Djokics Zseljko: – Voltak periódusai a mérkőzésnek, amikor kiválóan játszott a csapat, de volt olyan is, amikor nagyon mélyen voltunk, ötlettelenül játszottunk. A spanyolok ismét kiválóan, hatvan százalékkal dobták a hárompontosokat. A jövőben a bajnokságra és a Magyar Kupára fókuszálunk.
Mario López: – Tudtuk, hogy nagy előnnyel érkeztünk a visszavágóra, próbáltunk hosszan, nem fejvesztve támadni és a védekezésre koncentrálni. Az első negyedben mutatott játékunkra a tizennyolc pontos előny is rányomta a bélyegét, de a folytatásban sikerült megnyugodnunk, így ha vereséget is szenvedtünk, a lényeg, hogy továbbjutottunk.

Képek: Jantner Zsolt