Kiegyenlített első félidő után a harmadik negyedben hengerelt az Atomerőmű KSC Szekszárd az NKE-FCSM Csata ellen, így megérdemelten jutott az elődöntőbe. Bálint Rékáék szombaton 19 órától a ZTE ellen folytatják a kupadöntőt, a mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti.

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ
NKE-FCSM CSATA – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 65-85 (20-19, 25-25, 4-25, 16-16)
Pécs, 600 néző. Vezette: Földházi, Praksch, Mészáros.
CSATA: Horváth B. 11/9, FRISKOVEC 13/9, Lelik 9/3, Radócz 6/6, CANNON 17. Csere: Gustafson 5, Mányoky 4, Angyal, Krasovec, Boros. Edző: Tursics Krisztián.
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 12/6, DOJKIC 18/3, Miklós, McCall 3/3, RUZICKOVÁ 18. Csere: KRNJICS 10/6, Bálint 6/6, Marshall 9, Theodoreán 9/9, Studer Zs., Horváth D., Holcz. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8-2. 6. p.: 11-8. 13. p.: 25-21. 17. p.: 35-32. 23. p.: 47-49. 26. p.: 49-54. 33. p.: 53-75. 37. p: 59-79.
Kipontozódott:
MESTERMÉRLEG
Tursics Krisztián: – A Szekszárd ezúttal is kiválóan kosarazott. Volt egy hullámvölgyünk, amit eddig nem tapasztaltunk az idényben, de várható volt. Jól küzdöttünk, az első félidőben remekül játszottunk, de várható volt, hogy a szűkebb rotációnk miatt a Szekszárd átrohan rajtunk.
Djokics Zseljko: – Az első félidőben puhán védekeztünk, míg a Csata remekül dobta a triplákat. A második félidőben ezt kontrolláltuk és elkezdtünk futni, ugrani. A kosárlabda sprint nélkül ugyanis nem sokat ér. A negyvenhét lepattanó és a húsz gólpassz önmagáért beszél, sikerült Megan Gustafsont kikapcsolni a játékból.