Zárt kapuk mögött, a Városmajorban kezdte meg az új szezont az Atomerőmű KSC Szekszárd, ahol magabiztos, harminchárom pontos sikert aratott. A leukémiát legyőző Gereben Lívia több mint egy év kihagyás után újra pályára lépett, és két büntetőt is értékesített.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
TFSE-MTK – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 49-82 (14-26, 18-15, 5-17, 12-24)
Városmajor. Vezette: Tőzsér, Varga-Záray, Rózsavölgyi
TFSE: Bernáth 11/3, Dúl 3, Katona, Kovács, Markovics 2. Csere: Ch. Jenkins 22, Németh 8, Herman 2, Boros 1, Tóth. Edző: Magyar Bianka.
SZEKSZÁRD: Studer 5/3, Theodoreán 5/3, Skorics 13, Bálint 5/3, Goree 16. Csere: Krnjics 13, Friskovec 7/3, Szabó 7/3, Miklós 5/3, Zele 4, Gereben 2. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-10. 6. p.: 3-19. 14. p.: 18-34. 20. p.: 32-39. 26. p.: 32-54. 33. p.: 37-64. 38. p.: 49-76.
Kipontozódott:
Magyar Bianka: – Örülök, hogy egy bajnokesélyes csapattal tudtunk játszani, és hogy kijöttek azok a hibák, amik eddig edzésen nem. Négy hetünk van még, úgy gondolom elég időnk lesz felkészülni a bajnoki rajtra. Védekezésben javulnunk kell, és a támadásunkat is tovább kell építeni. Köszönjük a Szekszárdnak, hogy vállalták az edzőmeccset, és ellátogattak hozzánk. Mindig jobb egy erős ellenféllel játszani, úgyhogy a találkozó maximálisan elérte a célját.
Djokics Zseljko: – Gratulálok mind a két csapatnak, nagyon hasznos meccs volt. A TFSE ellen mindig nehéz játszani, mert egész pályán, agresszíven védekeznek, és volt egy időszak, amikor erre rosszul reagáltunk. Örülök, hogy már az első mérkőzésünkön jól védekeztünk és győztünk, illetve hogy immáron negyedik alkalommal ünnepelhetjük meg együtt Studer Ágica születésnapját.