Szombaton immáron huszonhetedik alkalommal került megrendezésre a Drazen Petrovic emléktorna, amely Harsányi Mária szervezésében ezúttal is egész napos kosárlabda programot kínált a résztvevőknek és az érdeklődőknek egyaránt.

“Szombaton rendeztük a 27. Drazen Petrovic emléknapot, ami nagyon jól sikerült, kivéve, hogy az öt meccsből csak egy hazai győzelem született. De minden flottul ment, köszönet a segítőknek! Nagyobb helyen, az asztaliteniszezők termében állítottuk ki a relikviákat. Sok-sok éve Sólyomvári Nándi vetíti az érdeklődőknek a Drazen életéről, pályafutásáról szóló videókat, és a kiállított tárgyakról, mezekről elmondja a történetet. Az emlékműsort a kadett és a junior kosarasaim színvonalasan adták elő, utána Drazen fája alatt levő emléktáblát megkoszorúztuk, és mécseseket is gyújtottunk. A meghívott csapatok mind eljöttek, köszönet érte! A mérkőzések legjobbjai és a büntető, valamint a tripladobó verseny győztese kupát és oklevelet vehetett át.”

Leány gyermek (U12):

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – PVSK NEMZETI AKADÉMIA 24-38 (4-6, 11-19, 7-6, 2-7)
L.d.: Pozsonyi 6, Makovics 5, Szabó 5, ill. Bencze 9, Mátrai 7. Edző: Stierné Jankovics Mária.

“A lendületesebb kosárlabdát játszó vendégek a második negyedben nyújtott ponterősebb játékukkal (11-19) nyertek.
A mérkőzés legjobbja: Mátrai Nóra (Pécs).”

Leány serdülő (U14):

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – BAJAI NKK 57-94 (14-19, 14-25, 15-26, 14:24)
L.d.: Gyimesi 14, Hencsik 11, Nyári 10, ill. Tamás 17, Vida 15, Fleckenstein 14/3, Nánai 12. Edző: Baki Sándor.

“A képzettebb játékosokból álló vendégek magabiztos győzelmet arattak.
A mérkőzés legjobbja: Fleckenstein Kata (Baja).”

Leány kadett (U16):

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – PVSK NEMZETI AKADÉMIA 97-58 (22-16, 31-20, 20-8, 24-14)
L.d.: Sámóczi 25, Horog 23, Wolf 22/3, Bárányos 12, ill. Máyer 17, Kovácsfy 14. Edző: Harsányi Mária, Studer Zsuzsa.

“Sok hibával játszva ugyan, de minden negyedet nyerve magabiztos győzelmet arattunk. A kadett bajnokságra van mit javítani.
A mérkőzés legjobbja: Horog Betta (Szekszárd).”

“Az U11-es lányok büntető dobóversenyét Cevis Mia Noémi (Szekszárd) nyerte meg.
Az U14-es lányok büntető dobóversenyét Kollár Lilla (Szekszárd) nyerte.
A kadettek-juniorok (U16-U18) tripla dobóversenyét Baka Natális (Szekszárd) nyerte meg.”

“Utána játszott NB1-es csapatunk a Győr ellen, majd az NB1 B-s együttesünk BKG DSE ellen, és így zárult a 27. Drazen Petrovic emléknap.”

NB1 A-csoport:

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – UNI GYŐR MÉLY-ÚT 78-84 (18-27, 21-18, 19-24, 20-15)
Részletes beszámoló

Amatőr NB1 Piros csoport:

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD II. – BKG PRIMA AKADÉMIA 47-77 (15-22, 20-14, 2-20, 10-21)