Bár nagyot harcolt a KSC utánpótlás korú játékosokból álló amatőr csapata a Csata DSE ellen, végül öt pontos vereséget szenvedett, így holnap a bronzéremért játszhat. A játéknap másik elődöntőjében a BKG PRIMA Akadémia győzedelmeskedett az MTK-TFSE ellen.

NŐI KOSÁRLABDA HEPP KUPA, ELŐDÖNTŐ
MTK-TFSE – BKG PRIMA AKADÉMIA 38-57 (10-12, 17-16, 5-15, 6-14)
Szekszárd, zárt kapuk mögött. Vezette: Drenyovszki, Szalóki, Zahorán.
MTK: Király 9/9, Benke 8/6, Munkácsi 2, Dúl, Miháczi. Csere: Sólyom 8/6, Karlócai 6, Dömötör 3/3, Szeli 2, Burján, Hanti, Szeitl. Edző: Hegedűs Péter.
SZIGETSZENTMIKLÓS: Aldazabal 19, Suppán 14/6, Raus 11/9, Nyulasi 4, Davis 2. Csere: Lakatos 4, Pál 3, Bodnár, Kenyeres, Varga. Edző: Gedei Tibor.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0-8. 13. p.: 13-13. 18. p.: 21-28. 20. p.: 27-28. 24. p.: 29-34. 34. p.: 33-47. 38. p.: 33-55.
Kipontozódott: Nyulasi (39. p.).
MESTERMÉRLEG
Hegedűs Péter: – A mai napon sajnos egy kaviccsal sem találtunk volna bele az óceánba, huszonegy százalékos mezőnymutatóval nem lehet mérkőzést nyerni. Az első félidőben még tudtuk tartani magunkat, ám a második felvonásra összerogytunk, nem volt olyan kulcsjátékosom, aki át tudta volna lendíteni a csapatot ezen a holtponton. Búslakodásra összességében nincs okunk, hiszen itt vagyunk a négyes döntőben, holnap mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy jó szájízzel távozzunk.
Gedei Tibor: – Örülök a győzelemnek, a második félidőben tizennyolc perc alatt hat pontot kaptunk, ami magáért beszél. A védekezésünk végre összeállt, és megvalósítottuk azokat a célokat, amiket elterveztünk. Bár szűkebb kerettel érkeztünk, kevesebben vagyunk, mint szoktunk, de sikerült győzni, aminek nagyon örülök. Nagyon várjuk a folytatást a holnapi döntőben!

Statisztika

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD II. – CSATA DIÁKSPORT EGYESÜLET 70-75 (12-23, 22-18, 16-19, 20-15)
Szekszárd, zárt kapuk mögött. Vezette: Polonkai, Gaál, Danka.
SZEKSZÁRD: Gereben 25/6, Miklós 21/3, Horváth 6, Renczes 5/3, Németh 2. Csere: Pop 6/6, Holcz 5, Andi, Vincze. Edző: Studer Zsuzsa.
CSATA: Mányoky 22/12, Angyal B. 13/3, Angyal N. 7, Rakita 5/3, Toman 5/3. Csere: Gyöngyösi 18/6, Balogh 5/3, Strausz. Edző: Bódi Ferenc.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8-8. 10. p.: 12-23. 15. p.: 24-27. 19. p.: 32-38. 23. p.: 36-45. 27. p.: 42-56. 36. p.: 59-68. 40. p.: 70-73.
Kipontozódott: Angyal N. (38. p.), Gyöngyösi (40. p.).
Studer Zsuzsa: – Kicsit csalódott vagyok, hogy nem sikerült bejutnunk a döntőbe. Voltak pozitív dolgok is, mint például, hogy végig küzdöttünk és nem adtuk fel az utolsó pillanatig sem. Sajnos a meccs vége fele volt pár szituáció, amikor eladtuk a labdát, vagy rossz döntéseket hoztunk, ha ott kicsit okosabban, higgadtabban játszunk, akkor talán sikerülhetett volna megnyerni a meccset. De a sportban nincsen ha, nem szomorkodunk, küzdünk a bronzéremért.
Bódi Ferenc: – Gratulálok a csapatomnak, és természetesen a Szekszárdnak is. Sikerült ezen a nagyon nehéz meccsen, ezen a nehéz pályán is szűken nyerni, bár az ellenfelünk az utolsó percig küzdött. Ki-ki meccsen jutottunk tovább, egy hajszállal jobbnak éreztem ma a teljesítményünket, ami ezúttal döntőt érdemelt. Sok sikert kívánok a Szekszárdnak a továbbiakban!