Sima, tizenöt pontos győzelmet aratott az Atomerőmű KSC Szekszárd az Uni Győr MÉLY-ÚT ellen, így 2018. után újra bejutott a bajnoki döntőbe. A KSC-ből ezúttal hatan is két számjegyű dobóteljesítményt nyújtottak.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT RÁJÁTSZÁS ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – UNI GYŐR MÉLY-ÚT 90-75 (20-16, 26-16, 20-15, 24-28)
Szekszárd, zárt kapuk mögött. Vezette: Kapitány, Tóth, Mészáros.
SZEKSZÁRD: STUDER 2, FRISKOVEC 11/9, BONNER 15/3, MCCALL 16, GOREE 17/3. Csere: Zele 4, Theodoreán, KRNJICS 11, Bálint 14/6, Miklós. Edző: Djokics Zseljko.
GYŐR: KIESEL 20/3, Dubei 11/9, Weninger 2, Török 7/3, MOMPREMIER 17. Csere: Dombai 11/9, Lass 7/3, Barnai, Varga. Edző: Iványi Dalma.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9-4. 7. p.: 13-9. 11. p.: 22-18. 14. p.: 31-23. 17. p.: 38-28. 23. p.: 53-34. 26. p.: 58-41. 30. p.: 66-47. 34. p.: 74-62. 38. p.: 84-71.
Kipontozódott:
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Szekszárd javára.
Djokics Zseljko: – Öt év alatt harmadszor jutottunk döntőbe úgy, hogy tavaly törölték a szezont. Azt gondolom, hogy ehhez a sikerhez a tavalyi évben megkezdett munka is kellett. Finálét játszani a bajnokságon a soproni érában olyan, mintha megnyertük volna a bajnokságot. Ezen a találkozón az első félidőben védekezésben, a másodikban támadásban játszottunk szép kosárlabdát. Egy-két nap pihenés következik, majd készülünk az Európa Kupára. Innentől minden pillanatot élvezni kell a Final Fourban és a bajnoki döntőben egyaránt.
Iványi Dalma: – A párharc előtt is mondtam, hogy a Szekszárd az esélyesebb. Be is bizonyították, hogy egyénileg és csapatként is tapasztaltabbak. A két találkozót különböző stílus jellemezte, Győrben a védekezésről, most viszont a támadásról szólt a mérkőzés. Volt egy-két apró hiba, amit ellenfelünk kihasznált és ez együtt túl sok volt. Gratulálok viszont a csapatomnak, megmutattuk, hogy jó úton járunk a megkezdett építkezésben. Nagyot küzdöttek a lányok, s megyünk tovább, ugyanis fontos csata vár ránk a bronzmérkőzésen, szeretnénk éremmel megkoronázni az idei teljesítményünket.

Képek: Jantner Zsolt