Pontszegény találkozón 51-65-re maradtunk alul az Euroliga csoportkörének nyolcadik fordulójában az Umana Reyer ellen. Bár az utolsó negyedben hat pontos különbségnél még egyszer felcsillant a remény, az olaszok sebességi fokozatot váltottak, és magabiztosan behúzták a mérkőzést.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA ALAPSZAKASZ A-CSOPORT, 8. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – UMANA REYER 51-65 (15-21, 11-15, 12-12, 13-17)
Szekszárd, 600 néző. Vezette: Yalman (török), Ivanovics (szerb), Tetik (török).
SZEKSZÁRD: Studer 10/3, Miklós, Gereben 4, GOREE 19/6, Krnjics 6. Csere: Friskovec 3/3, Bálint 5/3, Mányoky 2, Horváth, Pop 2. Edző: Djokics Zseljko.
VELENCE: ANDERSON 10/3, THORNTON 12, Penna 2, NDOUR 16, Petronyte 7. Csere: Bestagno 8, Attura 10/3, Madera, Carangelo, Smorto. Edző: Andrea Mazzon.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6-6. 9. p.: 15-15. 13. p.: 17-23. 15. p.: 17-29. 18. p.: 21-35. 21. p.: 28-38. 25. p.: 31-42. 28. p.: 35-44. 30. p.: 38-48. 34. p.: 45-53. 37. p.: 47-58.
Kipontozódott:
Djokics Zseljko: – Nálunk jobb csapattal játszottunk, de voltak olyan periódusai a mérkőzésnek, amikor tartani tudtuk a lépést ellenfelünkkel. Azonban túl sok hibát vétettünk, ziccereket hagytunk ki, ezt pedig megbüntették.
Andrea Mazzon: – Nem úgy indult a mérkőzés számunkra, ahogy elterveztük, az első félidőben tíz eladott labdánk volt. A nagyszünet után összekaptuk magunkat, és sikerült behúzni ezt a fontos mérkőzést. A Szekszárd két húzóembere nélkül játszott, de idegenben mindig nehéz nyerni, erre készítettem fel csapatomat.