Másfél negyed át jól tartottuk magunkat az Euroliga-címvédő UMMC Jekatyerinburg otthonában, majd fokozatosan egyre nagyobbra nyílt az olló, és végül sima vereséget szenvedtünk. A csapatból Zala Friskovec és Goree Cyesha jutott tíz pont fölé.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA ALAPSZAKASZ A-CSOPORT, 12. FORDULÓ
UMMC JEKATYERINBURG – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 89-52 (19-21, 30-15, 20-9, 20-7)
Verhnyaja Pisma, 1500 néző. Vezette: Ivanovics (szerb), Famina (fehérorosz), Matuszewska (lengyel).
JEKATYERINBURG: Vandersloot 8, QUIGLEY 21/18, SILOVA 11/9, MEESSEMAN 10, Griner 15. Csere: BENTLEY 13/6, Vagyejeva 4, Zavjalova 3/3, Papova 2, Beljakova 2. Edző: Miguel Mendez.
SZEKSZÁRD: Studer 7, Miklós 2, Bálint 7/3, Goree 11/3, Krnjics 8. Csere: FRISKOVEC 11/9, Milics 4, Holcz, Mányoky 2, Horváth. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-4. 7. p.: 11-9. 8. p.: 13-16. 12. p.: 27-21. 14. p.: 34-23. 18. p.: 45-31. 23. p.: 57-38. 29. p.: 66-43. 32. p.: 74-45. 35. p.: 76-52.
Kipontozódott:
Djokics Zseljko: – Három nap alatt játszottunk a legutóbbi kiírás két döntősével. A mostani első negyedben bennünk volt a Salamanca elleni meccs intenzitása, nagyszerű periódust produkáltunk, aztán a második negyedben beestek a triplák, kaptunk harminc pontot, ezzel el is dőlt a találkozó. Örülök neki, hogy próbáltuk visszaépíteni a játékba Nikolina Milicset, akin még látszik, hogy két hónapig nem mozgott. Talán túl erős ellenféllel szemben küldtük pályára, de ő és mi is szerettük volna, hogy szerepeljen a mérkőzésen. A két csapat nem ugyanaz a dimenzió, ezúttal sem volt teljes a keretünk, ráadásul a hosszú utazást követően elfáradtunk, és nem is tudtunk edzeni a csarnokban. Nagyon tetszett Emma Meesseman játéka, példaértékű a profizmusa, a koncentrációja, és ahogy ugrik minden labdáért. Ha a fiatal játékosaink visszanézik a meccset, sokat tanulhatnak a belga csillag szenvedélyes hozzáállásából.