Csapatunk Horváth Zsófia másodedző irányításával, tartalékos összeállításban utazott Isztambulba a Galatasaray elleni Európa-kupa negyeddöntő visszavágójára. Bár a találkozó vége előtt négy és fél perccel még 65-65 volt az állás, a hazaiak jobb hajrájuknak köszönhetően végül hét pontos győzelmet arattak.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
GALATASARAY – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 76-69 (19-21, 26-12, 17-20, 14-16)
Isztambul, 600 néző. Vezette: Sánchez Sixto (spanyol), Vavrová (cseh), Cavar (bosnyák).
GALATASARAY: PLUM 28/3, Aydin 5/3, DAVIS 19/9, EVANS 8, Krajisnik 4. Csere: Yilmaz 8/6, Gülcan, Turan 4, Yavuz, Albayrak, Balotu, Sahin. Edző: Efe Güven.
SZEKSZÁRD: Studer 3/3, Friskovec 13/12, Mányoky 6/6, GOREE 18, MILICS 11. Csere: Morgan 12/12, Bálint, KRNJICS 6, Horváth. Megbízott edző: Horváth Zsófia.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0-5. 7. p.: 15-11. 9. p.: 19-21. 14. p.: 31-24. 18. p.: 43-31. 23. p.: 47-40. 25. p.: 51-40. 28. p.: 53-49. 33. p.: 62-63. 36. p.: 68-65. 40. p.: 76-67.
Kipontozódott: Milics (38. p.), Studer (39. p.).
Továbbjutott: a Galatasaray 164-129-es összesítéssel.
Horváth Zsófia: – Örülök a szoros végeredménynek, büszke vagyok a lányokra, és hálás nekik, hogy így dolgoztak velem. Sajnos kikaptunk, mert nagyon sokat hibáztunk abban, amit megbeszéltünk, eladott labdák után sok gyors indításos kosarat kaptunk, és a támadólepattanókat sem sikerült megakadályoznunk. Ezekben próbáltunk javulni a pécsi mérkőzéshez képest, ugyanakkor foghíjasan, sérültekkel, betegekkel, vezetőedzőnk nélkül is a helyén volt a szívünk. Nem mondhatok tehát rosszat a csapatra, a hibákat persze elemeznünk kell, viszont jelen állapotunkban elégedettek lehetünk. Negyedeket nyertünk, helytálltunk, összességében pozitívan látom a találkozót. A második félidőben tapasztaltam előremutató változást a fenti elemekben is, még tovább kell fejlődnünk a bajnoki rájátszásra, és fontos lesz visszaépíteni a teljes rotációnkat.

Képek: Galatasaray