A Tolna Megyei Kosárlabda Szövetség idén is megrendezi a Nagyok Kupája megyebajnokságot. Az A-csoportban a Harsányi Mária edzette U14-es KSC kedden a paksi ASE-t fogadta, akik ellen 90-65-ös győzelmet aratott.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD A – ATOMERŐMŰ SE 90-65 (29-6, 16-20, 16-23, 29-16)
SZEKSZÁRD: Rácz 24, Hencsik 20, Kófiás 6, Schiefer 2, Szabó. Csere: Nyári 14, Csapó 10, Kollár 10, Léhmann 4, Horváth, Varga. Edző: Harsányi Mária.

“Kedden játszottuk a Nagyok Kupája második mérkőzését a paksi ASE U14-es vegyes csapata ellen, ahol felesben voltak fiúk és lányok. Remek első negyed után (29-6) rengeteg hibával játszva két játékrészt is átengedtünk a vendégeknek (16-20 és 16-23). Teljesen kiegyenlített játék folyt a pályán. A védekezésünk nagyon gyatra volt, egy-egy játékban mindenkit megvertek, a támadásainknál pedig sok rossz döntést hoztunk, és pocsék százalékkal dobtunk, nem játszottunk csapatként. Az utolsó negyedben kicsit változott a játék képe, de nagyon sok pontot kaptunk a nagyon akaró és küzdő paksiaktól, gratula Nekik! Nekünk meg sokkal több kell a bajnokságban, hogy elérjük a céljainkat, a feljebb jutást. Folytatás szombaton Nagykanizsán.”

Kép: Hencsik László