A szezonrajt óta maródi Dudásová-Miklós páros mellett az első negyedben térdsérülés miatt kieső Ana Vojtulek nélkül sokáig nem találtuk a ritmust a cseh Levhartice Chomutov ellen. Az utolsó negyedben azonban Boros Júlia (22 pont) és Krnjics Szara (16 pont, 8 lepattanó) vezérletével 76-65-re eldöntöttük a találkozót.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA ALAPSZAKASZ K-CSOPORT, 1. FORDULÓ
TARR KSC SZEKSZÁRD – LEVHARTICE CHOMUTOV 76-65 (19-19, 14-18, 12-11, 31-17)
Szekszárd, 800 néző. Vezette: Tomic (horvát), Jovanics (bosnyák), Mikulic (horvát).
SZEKSZÁRD: SZTANECSEV 11/3, BOROS 22/9, Holcz 3/3, Vojtulek 2, Monroe 12. Csere: MÁNYOKY 9/6, Theodoreán 1, KRNJICS 16, Horváth, Árvai. Edző: Djokics Zseljko.
CHOMUTOV: Bartonová 2, Fucíková 5/3, KADLECOVÁ 18/9, WYNN-POLLARD 14, Morris 2. Csere: Rylichová 13/3, Stanková, Hibalová 4, Kucerová 6, Brejchová 1. Edző: Pavel Stanek.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4-8. 7. p.: 11-14. 9. p.: 19-17. 13. p.: 26-26. 18. p.: 29-33. 21. p.: 33-39. 25. p.: 37-44. 29. p.: 45-48. 31. p.: 50-50. 35. p.: 60-55. 38. p.: 69-59.
Kipontozódott: Horváth (38. p.).
Djokics Zseljko: – Nem ismerem az ellenfelet annyira, hogy megmondjam, ez a különbség jó vagy rossz, erre majd a következő mérkőzések adnak választ. Nem dobtunk jó százalékban és a tizenkét eladott labda is sok, de a huszonnégy gólpassz rendben volt. Az utolsó negyedben zónavédekezésre álltunk át, ez, valamint az hozta meg a fordulatot, hogy nem adtuk fel, harcoltunk és csapatként nyertünk.
Pavel Stanek: – Jelentős különbség volt az első harmincöt és az utolsó öt perc között. Szívfájdító volt a vége, főleg azért, mert a végén védekezésben olyan hibákat követtünk el, amelyeket nem lehet szőnyeg alá söpörni. Harmincegy pontot kaptunk az utolsó negyedben, ez nem megengedhető.

Képek: Jantner Zsolt