A KSC utánpótlás korú játékosokból álló csapata szombat délután a Kiss Lenke KA-t fogadta a Sportcsarnokban. Harsányi Mária tanítványai Holcz Rebeka vezérletével fölényes, 82-43-as győzelmet arattak.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD II. – KISS LENKE KOSÁRLABDA AKADÉMIA 82-43 (26-13, 16-8, 19-8, 21-14)
SZEKSZÁRD: HORVÁTH 9, LISZKAI 9/3, Vincze 8/3, Hanti 7/3, Pop 4. Csere: HOLCZ 19/3, Sinka 7/3, Istókovics 6, Haag 5, Andi 4, Németh 4, Villányi. Edző: Harsányi Mária, Baki Eszter.

“Szombaton játszottuk a Sportcsarnokban az idei hatodik NB1 B-csoportos meccsünket a fővárosi Kiss Lenke Akadémia ellen. Sajnos a védekezésünk ezúttal sem volt stabil, sok hibát vétettünk. Támadásban valamivel jobban oldottuk meg a feladatot, bár a tripla dobásaink ma is sokszor célt tévesztettek (5/23 – 22 százalék). Sokat cseréltem, de nehezen vettük fel a játék ritmusát. Védekezés váltásainkat is sok hibával oldottuk meg. Minden negyedet megnyertük ugyan a szerény képességű vendégek ellen, de sok pontot kaptunk. Végül így is magabiztos győzelmet arattunk.
Ezen a meccsen megint Holcz Rebeka emelkedett ki, aki 21 perc alatt 19/3 pontot dobott, leszedett 7 lepattanót, kiharcolt 4 faultot, kiosztott 3 gólpasszt, így 24 IBM pontot ért el. Említést érdemel még Liszkai Rebeka, aki 9/3 pontja mellé leszedett 8 lepattanót és kiosztott 3 gólpasszt (16 IBM pont), valamint Horváth Dóri, aki 9 pontja mellé 12 lepattanót szedett (14 IBM pont).”

Képek: Jantner Zsolt