A KSC utánpótlás korú játékosokból álló csapata szombat este az NB1-es mérkőzést követően a Szombathelyi Egyetem együttesét fogadta. Harsányi Máriáék nagy rotációval is fölényes győzelmet arattak, így 9-1-es mérleggel tovább őrzik második helyüket a tabellán.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD II. – SZOMBATHELYI EGYETEM 117-51 (38-13, 26-15, 21-11, 32-12)
SZEKSZÁRD: MIKLÓS 22/12, LISZKAI 11/3, POP 11, ISTÓKOVICS 10, Holcz 9. Csere: RENCZES 20/6, ANDI 16/12, Hanti 10, Sinka 8/6, Haag. Edző: Harsányi Mária.

“Szombaton a Győr elleni NB1-es meccs után játszottuk a tizedik amatőr mérkőzésünket, most a Szombathelyi Egyetem ellen. A nagyok remek, elsöprő győzelme után mi is jó védekezéssel és precíz támadójátékkal rukkoltunk elő: igazi csapatként küzdve, végig irányítottuk a mérkőzést, minden negyedet fölényesen nyerve végül sima, nagy különbségű győzelmet arattunk. Sokat cseréltem, de így is több remek egyéni teljesítmény született, de mindenki hozzátett ehhez a fantasztikus győzelemhez. Minden mutatóban ellenfelünk fölé nőttünk, volt huszonnyolc gólpasszunk, hét játékosunk pedig tíz vagy annál több pontot dobott.
Akik a mai meccsen kiemelkedő teljesítményt nyújtottak: Renczes Rebeka 20/6 pontja mellé leszedett 7 lepattanót, kiharcolt 4 faultot, kiosztott 4 gólpasszt (29 IBM), az egy félidőt játszó Miklós Melinda 22/12 pontja mellé leszedett 4 lepattanót, szerzett 6 labdát, kiosztott 2 gólpasszt (23 IBM), Liszkai Rebeka 11/3 pontja mellé szerzett 3 labdát és kiosztott 3 gólpasszt (20 IBM), de többen az átlag fölött teljesítettek.
Győzelmünknek köszönhetően tartjuk második helyünket a bajnoki tabellán 9 győzelemmel és 1 vereséggel. Folytatás 2020. január 4-én Miskolcon. Gratulálok lányaimnak ehhez a fantasztikus meneteléshez, hiszen nagy sok munka van mögötte!”

Képek: Jantner Zsolt