Az alapszakasz végeredménye és így a rájátszásbeli kiemelés szempontjából kulcsfontosságú vereséget szenvedett az Atomerőmű KSC Szekszárd, miután hazai pályán is alulmaradt a csütörtökön még Görögországban meccset játszó Aluinvent DVTK-val szemben.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 15. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – ALUINVENT DVTK 79-84 (17-26, 19-17, 22-24, 21-17)
Szekszárd, 1200 néző. Vezette: Tőzsér, Csabai-Kaskötő, Kulcsár.
SZEKSZÁRD: Dojkic 7, Theodoerán 2, Miklós, MCCALL 23/6, Ruzicková 4. Csere: Krnjics 12, Marshall 14, STUDER Á. 15/9, Vincze 1, Kiss, Bálint 1. Edző: Djokics Zseljko.
MISKOLC: MEDGYESSY 12/12, WALKER-KIMBROUGH 27, Kányási 5/3, GOREE 12/3, Morrison 3. Csere: PUSZTAI 12, Szücs, Zele 2, Skorics 11. Edző: Cziczás László.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-10. 6. p.: 9-14. 9. p.: 13-23. 12. p.: 21-29. 15. p.: 27-31. 18. p.: 29-37. 21. p.: 38-45. 24. p.: 44-52. 27. p.: 49-62. 30. p.: 58-67. 34. p.: 63-75. 38. p.: 75-83.
Kipontozódott: Goree (40. p.).
Djokics Zseljko: – Élesebb volt, jobban játszott a Miskolc, mi pedig mintha vártunk volna a csodára. Az utolsó három percben kezdtünk hittel játszani, de nem volt már idő arra, hogy fordítsunk. A hangulatra ezúttal sem volt panasz, sajnálom, hogy a mérkőzés nagy részében nem voltunk ritmusban.
Cziczás László: – Nagyon jól játszottunk, elbírtuk a nyomást. Nagy dolog Szekszárdon győzni, mindkét csapat óriásit küzdött, de rászolgáltunk a sikerre. Szurkolótáborunk fantasztikus volt, szabadidejüket feláldozva ilyen messze is elkísértek bennünket.