Az őszi mérkőzéshez hasonló végeredményt, 54-75-ös spanyol győzelmet hozott a Valencia Basket Club elleni Euroliga-összecsapásunk. A spanyolok az agresszív védekezésüknek köszönhetően az első félidőben mindössze húsz pontot engedélyeztek nekünk.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA ALAPSZAKASZ A-CSOPORT, 10. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – VALENCIA BASKET CLUB 54-75 (7-16, 13-23, 21-22, 13-14)
Szekszárd, 800 néző. Vezette: Vupancic (szlovén), Csender (román), Velikov (bolgár).
SZEKSZÁRD: Studer 6, WALLACE 14/12, Vivians 5/3, Goree 13, HEBARD 14. Csere: Mányoky 2, Miklós, Krnjics, Holcz, Bálint. Edző: Djokics Zseljko.
VALENCIA: Ouvina 3/3, BUENAVIDA 10/6, Casas 7/3, Carrera 3, COX 26/12. Csere: Romero 11/3, Lamana 5/3, Gülich 10/6, Morro, Kalenik. Edző: Rubén Burgos.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0-8. 6. p.: 5-12. 8. p.: 5-16. 12. p.: 9-21. 16. p.: 16-31. 18. p.: 20-34. 21. p.: 22-42. 25. p.: 31-46. 28. p.: 36-58. 30. p.: 41-61. 34. p.: 48-64.
Kipontozódott: Studer Á. (40. p.).
Djokics Zseljko: – Hasonló játék jellemzi a Valenciát, mint minket, de az első félidőben rosszul reagáltunk erre. A DVTK elleni hétvégi vereség még benne volt a fejekben, ebben az időszakban nem játszottunk csapatként. A második félidőben voltak pillanatok, amikor vissza tudtunk volna jönni a meccsbe, de legalábbis a harmadik és negyedik negyedet megnyerhettük volna, ám történek dolgok a pályán, amikre nem térnék ki. Mindig a pozitív oldalra próbálok koncentrálni, hosszú idő után több mint negyedórát tudtam adni Mányoky Rékának.
Rubén Burgos: – Végig jól védekeztünk, de igazán az első félidővel voltam elégedett. Két fontos játékosra, Allenre és Torrensre nem számíthattam, de mindig egységben gondolkodom, és eszerint játszatom a csapatomat. Négy fiatalt hoztam fel a keretbe, akikben nem csalódtam. Szeretnénk a legjobb négy közé jutni.