Pontszegény mérkőzésen huszonegy ponttal maradtunk alul a hazai pályán játszó Sopron Basket együttesétől a Magyar Kupa negyeddöntőjében. Megfogyatkozott csapatunk 38 dobott pontjából 18-at Sydney Wallace jegyzett.

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ
SOPRON BASKET – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 59-38 (22-9, 13-6, 9-12, 15-11)
Sopron, 1200 néző. Vezette: Praksch, Tőzsér, Goda.
SOPRON: Fegyverneky 2, Böröndy 8, KUNEK 11/9, BROOKS 13, Magbegor 9. Csere: Czukor 2, Turner 6, Varga 4, Sztankovics 4. Edző: Gáspár Dávid.
SZEKSZÁRD: Studer 2, Miklós, Mányoky 3/3, Goree 4, Krnjics 6. Csere: WALLACE 18/9, Bálint 5, Horváth, Szücs. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10-4. 8. p.: 17-9. 12. p.: 24-12. 15. p.: 28-15. 18. p.: 33-15. 23. p.: 37-17. 27. p.: 39-22. 32. p.: 48-27. 35. p.: 54-31. 38. p.: 57-36.
Kipontozódott: Miklós (25. p.), Mányoky (29. p.).
Gáspár Dávid: – A mi teljesítményünkön is látszódott az, hogy az elmúlt két hétben voltak játékosok, akik pihentek, válogatott programon vettek rész, egyéni munkát végeztek. Nem vagyok elégedett, de a továbbjutásnak örülök. Tudjuk, hogy a Szekszárd átalakulóban van, ami kétélű lehet ilyenkor. Mindenki óriási hibát követ el, ha leírja a Szekszárdot, kis idő után alkalmazkodni fognak a helyzethez. Mi komolyan vettük őket, mint az egyik legnagyobb riválisunkat. Sok sikert kívánok nekik a későbbiekben!
Djokics Zseljko: – Szeretnék gratulálni a Sopronnak a továbbjutáshoz! A szünet alatt öt-hat fővel edzettünk, így mentünk bele ebbe a meccsbe, mondhatni, mély vízbe ugrottunk. A Sopron jó szisztémában játszik, remekül védekezik, ez mutatja meg igazán, milyen jó szakmai munkát folytatnak. Két fontos játékost nélkülözünk, nem volt idő átalakítani a játékot. Minden meccs, ami következik, fontos lesz, mert gyorsan kell módosítanunk a rendszert védekezésben és támadásban.