Huszonkét pontos sikerrel nyitottuk az izraeli-szlovén közös rendezésű EB-t. Válogatottunkban Studer Ágnes kezdőként 19 perc alatt 5 pontot, 1 gólpasszt és 2 labdaszerzést, Horváth Bernadett pedig a kispadról beszállva 6 perc alatt 2 gólpasszt ért el. A szlovákoknál a KSC-s Nikola Dudásová volt a legeredményesebb (26 perc, 15 pont, 1 gólpassz, 1 labdaszerzés).

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG D-CSOPORT, 1. FORDULÓ
SZLOVÁKIA – MAGYARORSZÁG 67-89 (12-16, 20-24, 21-15, 14-34)
Ljubljana, 300 néző. Vezette: Vulic (horvát), Jacobs (belga), Tomic (horvát)
SZLOVÁKIA: Wrzesinski 7/3, Buknová 2, Páleníková 6, Moravcíková 9, Jakubcová 8. Csere: Dudásová 15/9, OROSZOVÁ 9/3, Stasová 5, Mistinová 6, Sedláková. Szövetségi kapitány: Juraj Suja.
MAGYARORSZÁG: Studer 5/3, LELIK 15/6, DUBEI 17/9, GOREE 16/3, KISS 22/3. Csere: Határ 4, Ruff-Nagy, Aho 2, Kányási 5/3, Török 3, Horváth, Varga. Szövetségi kapitány: Székely Norbert.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-2. 6. p.: 8-8. 9. p.: 11-16. 13. p.: 17-23. 15. p.: 19-29. 17. p.: 25-30. 23. p.: 34-44. 28. p.: 49-51. 29. p.: 49-55. 31. p.: 55-55. 36. p.: 56-74. 38. p.: 58-81. 40. p.: 65-89.
Kipontozódott: Oroszová (35. p.).
Juraj Suja: – A magyarok jó munkát végeztek, megmutatták, hogy nem véletlenül jutottak ki az Európa-bajnokságra, és értek el figyelemreméltó eredményeket a felkészülési időszakban. Csalódott vagyok, 32 percig lépésről lépésre haladva szépen tartottuk magunkat, aztán egyetlen pillanat alatt leálltunk, kikapcsoltunk. Mennünk kell tovább, vihetünk magunkkal néhány pozitívumot, de dolgoznunk kell a védekezésünkön, mert a 89 kapott pont túl sok. A dobószázalékunkat a távoli dobásaink sikertelensége rontotta le, azzal nincs gond, hogy próbálkoztunk, de sajnos ritkán találtunk be.
Székely Norbert: – Nehéz mit mondani egy ilyen mérkőzés után. Fontos volt, hogy hittünk egymásban, ez volt a kulcs, mert nem leltük a saját ritmusunkat, nem védekeztünk jól és így támadásban sem voltak jók a befejezéseink. Az utolsó kilenc percben visszataláltunk a felkészülési meccseken mutatott nagyszerű, gyors kosárlabdánkhoz. Elismerésem a csapatomnak azért, ahogyan ebben a periódusban játszott, ugyanezen a szinten kell teljesítenünk a következő találkozóinkon is.