Újabb telt házas mérkőzésen kilenc pontos győzelmet arattunk a görög bajnok Olypmiakosz SFP ellen. A remek hangulatú találkozón Goree Cyesha (19 pont, 13 lepattanó, 4 gólpassz) és Victoria Vivians (19 pont, 5 lepattanó) lett a legponterősebb hazai játékos.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA ALAPSZAKASZ A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – OLYMPIAKOSZ SFP 78-69 (18-12, 11-21, 19-16, 30-20)
Szekszárd, 1000 néző. Vezette: Fuska (szlovák), Jovanics (bosnyák), Pesics (szerb).
SZEKSZÁRD: STUDER 4/3, Miklós 8, VIVIANS 19/6, GOREE 16/6, HEBARD 15. Csere: Wallace 7/3, Mányoky, Holcz, BOROS 9/9, Horváth. Edző: Djokics Zseljko.
OLYMPIAKOSZ: Szirra, Ayuso 6, SZTAMATI 10/6, Shook 8, GUSTAFSON 23/3. Csere: NIKOLOPULU 16/6, Diela 1, Szpiridopulu 5/3. Edző: Martins Zibarts.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8-4. 6. p.: 16-6. 9. p.: 18-12. 15. p.: 22-19. 17. p.: 22-23. 19. p.: 27-33. 22. p.: 29-37. 25. p.: 35-41. 28. p.: 46-45. 30. p.: 48-49. 33. p.: 58-54. 37. p.: 73-62.
Kipontozódott:
Djokics Zseljko: – Nagy elánnal kezdtünk, gyorsan dűlőre akartuk vinni a dolgot, de aztán jött egy adok-kapok, amiből a vendégek jöttek ki jobban. A második félidőben rá tudtunk kapcsolni, akkor nekünk sikerültek a gyors indítások, amivel nyertünk végül. Ki kell emelnem Goree Cyeshát, aki tegnap még infúziót kapott a kórházban, nem is edzett, ennek ellenére remek teljesítményt nyújtott. Kicsit mérges vagyok az utolsó pillanatban kapott triplára, mert a végelszámolásban minden pontnak jelentősége lehet.
Martins Zibarts: – Nekünk rontott a Szekszárd, amitől megijedtünk. Hullámvasút volt ez a mérkőzés, hiszen először mi jöttünk vissza a meccsbe, aztán a hazaiak, s ezt eljátszottuk még egyszer. A különbséget Boros Júlia és az ő védekezése, valamint a három triplája jelentette a különbséget.