Ismét ezüstérmes az Atomerőmű KSC Szekszárd

Bár az Atomerőmű KSC Szekszárd emberfeletti energiákat mozgósított a bajnoki döntő harmadik mérkőzésének megnyeréséért, a Sopron Basket Turner Yvonne higgadt büntetőzésével a hajrában végül megnyerte a találkozót. A KSC-ből Krnjics Szara 10/11-es mezőnymutatóval 25 pontot és 10 lepattanót gyűjtött.

NŐI KOSÁRLABDA NB I. RÁJÁTSZÁS DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – SOPRON BASKET 66-69 (16-21, 12-14, 20-18, 18-16)
Szekszárd, 1200 néző. Vezette: Papp, Praksch, Frányó.

SZEKSZÁRD: OBLAK 11/3, Theodoreán, Gereben 10, KRNJICS 25, McCall 6. Csere: Studer Á. 8/3, Costa 3, Bálint 3/3, Mansaré. Edző: Djokics Zseljko.

SOPRON: Fegyverneky 5, TURNER 18/9, CRVENDAKICS 19/9, MILOVANOVICS 13, Jovanovics 9. Csere: Dubei, Page 5, Weninger. Edző: Roberto Íniguez.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-2. 6. p.: 6-11. 8. p.: 16-19. 13. p.: 19-21. 18. p.: 22-29. 20. p.: 28-35. 23. p.: 36-35. 26. p.: 38-44. 28. p.: 45-46. 30. p.: 48-53. 34. p.: 51-62. 39. p.: 63-68.

Kipontozódott: –
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-0 a Sopron javára.

Djokics Zseljko: – Gratulálok a Sopronnak a bajnoki címhez! Mi meccsről meccsre fejlődtünk, a Magyar Kupa-sikerrel és a bajnoki ezüsttel fantasztikus szezont zártunk, büszkék lehetünk magunkra. Köszönettel tartozom a játékosaimnak, akik rengeteg energiát fektettek ebbe a meccsbe is, és megmutatták, hogy egy kisvárosi csapat is eljuthat a csillagokig. Elvégre az Euroliga-döntőssel játszottunk szoros, magas színvonalú finálét.
Roberto Íniguez: – Valóságos álomszezon volt ez, döntőbe jutottunk az Euroligában, a Magyar Kupában, és megnyertük a magyar bajnokságot. Mit mondhatnék? A játékosaim tökéletesek! Fantasztikusan játszottak ezúttal is, de el kell mondanom azt is, hogy a Szekszárd hozzáállása, az az atmoszféra, amelyet szurkolói teremtettek, amilyen küzdelemre késztettek itt minket, szintén lenyűgöző volt, csak gratulálni tudok nekik is.