Az U18-as KSC pénteken és szombaton két mérkőzéses idegenbeli túrán vett részt. Harsányi Mária csapata pénteken a Sopron otthonában nagyarányú, ötvenkilenc pontos sikert ért el.

SOPRONI DARAZSAK AKADÉMIA – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 47-106 (6-31, 13-21, 13-24, 15-30)
SZEKSZÁRD: ANDI 24/12, MIKLÓS 20/6, VINCZE 20/6, RENCZES 12/3, Liszkai 2. Csere: Viszmeg 9/9, Hanti 7/3, POP 6, Marsai 4, Németh 2. Edző: Harsányi Mária.

“Remek védekezésünknek és gyors, pontos támadás befejezéseinknek köszönhetően már az első negyedben eldöntöttük a mérkőzést, de felállt védelem ellen is okosan és ponterősen játszottunk (6-31). Kezdő ötösünk megadta az alaphangot és a cserék is igyekeztek felvenni a mérkőzés ritmusát, így tovább növeltük előnyünket, a félidőben már 19-52-re vezettünk. A második játékrészben folyamatosan pihentettem a húzóembereket, de így is nőtt a különbség. Minden játékosom sok lehetőséget kapott és éltek is vele, végül nagyon fölényes győzelmet arattunk az Akadémia ellen.
Ki kell emelni a több jó teljesítmény közül Vincze Nikiét, aki ezen a mérkőzésen 20 percet játszott és mindenhonnan hibátlanul dobott (7/7 mezőnyből és 4/4 büntető). 20/6 dobott pontja mellé kiosztott 4 gólpasszt és volt 2 dobásblokkolása, ez 30 IBM pontot ért. Miklós Melinda is remekül dobott (90 százalékkal), 20/6 pontot dobott, szerzett 5 labdát és kiosztott 6 gólpasszt (28 IBM). Andi Hanna is jól tüzelt, négy triplát is bevágott (24/12 pont, 22 IBM), míg Renczes Rebeka 12/3 pontja mellé kiosztott 7 asszisztot, így 21 IBM pontja lett.
Remekül dobtunk csapat szinten is, mezőnyből 65 százalékkal dolgoztunk, de minden mutatóban jobbak voltunk ezen a mérkőzésen.”

“Sopronban aludtunk és másnap 13 órakor Győrben játszottuk a második mérkőzésünket.”

Kép: Hanti Attila