A KSC U14-es csapata kedden a Garay János Gimnázium diákolimpiai csapatával játszott felkészülési mérkőzést.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – GARAY JÁNOS GIMNÁZIUM 95-73 (28-16, 13-8, 12-17, 14-7, 5-19, 23-6)
SZEKSZÁRD: Sámóczi 17, Baka 6, Lábas 4, Berekali 2, Bernáth. Csere: Szücs 17, Horog 10, Dávid 8, Kovács 8, Piukovits 8, Csákvári 6, László 5, Doszpod 2, Mathész 2, Lovasi, Sebestyén. Edző: Baki Sándor.

“Nagyobb sebességi fokozaton játszottunk, mint ellenfelünk. Hatszor tíz percet játszottunk, így többet tudtunk gyakorolni. A bő rotációval (tizenhat fő) mindig friss emberek érkeztek a pályára, akik jól vették fel a meccs ritmusát. Nem lassultunk, ezért dicséret jár mindenkinek. Kettő játékrészben, a harmadikban (12-17), de különösen az ötödikben (5-19) szenvedtünk támadásban. Az addig jól működő csapatjáték helyett az egyéni megoldásokat kerestük, amikből nem született kosár. A támadólepattanóknál rosszul helyezkedve sok, könnyű gyorsindítást engedtünk a gimnazistáknak. Ezeket a hibákat leszámítva előrelépés a kevesebb beütött dobás közbeni fault és javuló kizárásunk védő oldalon. Amikor ezeket végrehajtottuk, egyértelmű fölényben játszottunk. A meccs mindkét félnek jó felkészülésül szolgált. Sok sikert kívánok a Garay Gimiseknek az országos diákolimpia döntőn!”