Hiába dolgozta le harmadik negyedbeli húsz pontos hátrányát az Atomerőmű KSC Szekszárd, a végjáték ezúttal is a CMB CARGO UNI Győrnek kedvezett, aki öt pontos idegenbeli sikerével bejutott az elődöntőbe. A KSC az 5-8. helyért először a Csatával mérkőzhet.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT RÁJÁTSZÁS NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – CMB CARGO UNI GYŐR 60-65 (19-21, 11-16, 9-15, 21-13)
Szekszárd, 1000 néző. Vezette: Cziffra, Győrffy, Tóth.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 8, DOJKIC 13/3, Theodoreán, Mansaré, BISHOP 17. Csere: MCCALL 13, Eldebrink 4, Gereben 5/3, Bálint, Kiss. Edző: Djokics Zseljko.
GYŐR: MANDICS 7/3, Raksányi 7, Varga, SZPANU 14/6, GRAY 24. Csere: Török, Nagy 3/3, Czank 6, Krnjics 4. Edző: Milos Pavlovics.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-6. 6. p.: 10-9. 9. p.: 16-19. 13. p.: 21-27. 17. p.: 24-33. 22. p.: 32-41. 25. p.: 32-48. 30. p.: 39-52. 33. p.: 51-52. 36. p.: 54-59. 38. p.: 58-61.
Kipontozódott: Bishop (40. p.).
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-1 a Győr javára.
Djokics Zseljko: – Későn kezdtünk el játszani, de az egész mérkőzésen rosszul dobtuk a hárompontosokat. Nálunk többen nem tudtak teljes értékű edzés végezni, a Győr keretében pedig tapasztaltabb játékosok vannak.
Milos Pavlovics: – Elhittük, hogy a huszonkét pontos vereség után is meg tudjuk fordítani az állást. A kemény munka meghozta a gyümölcsét.

Videó: Papp Máté, képek: Jantner Zsolt