Bár a félidőben még hat ponttal a házigazda PEAC-Pécs vezetett, az Atomerőmű KSC Szekszárd a 18 pontot, 5 lepattanót és 5 gólpasszt jegyző Tyaunna Marshall, illetve az öt kísérletből négy triplát értékesítő Kiss Virág vezérletével megfordította a találkozó állását, és végül sima győzelmet aratott.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 14. FORDULÓ
PEAC-PÉCS – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 77-89 (21-23, 26-18, 12-30, 18-18)
Pécs, 700 néző. Vezette: Tóth, Farkas, Kovács.
PÉCS: Conwright 16/3, Wentzel 6, Gémes-Sarok 7/3, UDODENKO 11, BRAVARD 13. Csere: Hegedűs 6/6, Sánta 4, SZABÓ 12/6, Habling, Kaposi 2. Edző: Meszlényi Róbert.
SZEKSZÁRD: DOJKIC 14/9, MARSHALL 18, Miklós 4, MCCALL 14, KISS 16/12. Csere: Studer Á. 6, Ruzicková 10/6, Krnjics 2, Theodoreán 2, Bálint 3. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5-5. 6. p.: 9-13. 13. p.: 30-23. 17. p.: 41-33. 23. p.: 51-46. 26. p.: 53-57. 33. p.: 59-80. 37. p.: 69-85.
Kipontozódott: Gémes-Sarok (37. p.).
Meszlényi Róbert: – Hasznos volt számunkra ez a mérkőzés, hiszen a Szekszárd akár a végső győzelemre is esélyes a bajnokságban. Sajnos magas poszton elfáradtunk, de végig küzdöttünk. Voltak jó periódusaink, de olyanok is, amelyeket inkább elfelejtenék. Más arcunkat mutattunk, mint az ősszel.
Djokics Zseljko: – Az első félidőben nem működött a kettő-kettő elleni védekezésünk, de a másodikban változtattunk, felvettük a munkásruhát. Jól olvastuk az elzárás-leválást és beestek a tripláink is. Ezúton kívánok boldog ortodox-karácsonyt mindenkinek, és hadd közöljek egy érdekes statisztikai adatot: az eddigi PEAC–Szekszárd összecsapások tizenhárom nyolcas pécsi fölényt hoztak, de az én személyes esetemben ez tizennyolc hármas győzelmi mutató.

Képek: PEAC-Pécs