A korábbi évekhez hasonlóan a KSC utánpótlása idén résztvevője volt a zalakarosi felkészülési tornának. A Harsányi Mária irányította U16-os csapat 2020. augusztus 26-27-e között három mérkőzést játszva megnyerte a kupát.

“Szerdán és csütörtökön Zalakaroson a nagykanizsaiak 28. felkészülési tornáján vettünk részt. Sok-sok éve ott vagyunk a különböző korosztályainkkal, most a kadett csapatunkkal szerepeltünk. Háromból három mérkőzést hozva megnyertük a kupát. A torna All-Star csapatába Sámóczi Zsófia került be, csapatunk legjobbja pedig Szücs Gréta volt, mindketten ajándékot kaptak. Nagyon hasznos volt a torna, mivel csapatom több mint öt hónapja játszott utoljára mérkőzést. Most a 2005-2006-os korosztály lett a kadett, így új csapatot kell építeni. Rengeteg munka vár ránk, de csak így lehet elérni a célunkat, az országos nyolcas döntőbe jutást. Reméljük, hogy elindul bajnokság!”

KISS LENKE KS – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 35-79 (9-23, 16-17, 4-14, 6-25)
SZEKSZÁRD: HOROG 20/3, SÁMÓCZI 20, LÁBAS 13, Berekali 5/3, Szücs 4. Csere: WOLF 11/3, Dávid 4, Bárányos 2, Csákvári. Edző: Harsányi Mária.

“Több jó teljesítménnyel végül fölényes győzelmet arattunk a fővárosiak ellen.”

DVTK AKADÉMIA – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 50-57 (13-13, 17-19, 6-19, 14-6)
SZEKSZÁRD: SÁMÓCZ 14, LÁBAS 13, Horog 11, SZÜCS 4, Berekali. Csere: Wolf 6, Bárányos 4, Csákvári 3, Dávid 2. Edző: Harsányi Mária.

“Az első félidőben fej-fej mellett haladt a két csapat, sok hibával játszottunk a jó szerkezetű miskolciak ellen. A harmadik negyedben több jó teljesítménnyel és jó védekezéssel már tizenhét ponttal is elhúztunk (6-19), de a negyedik játékrészben visszaestünk. A győzelmünket azonban nem fenyegette veszély.”

KANIZSAI VADMACSKÁK SE – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 32-78 (4-22, 10-21, 4-23, 14-12)
SZEKSZÁRD: SZÜCS 13, SÁMÓCZI 12, Horog 6, Lábas 6, Berekali 4. Csere: WOLF 19/3, BÁRÁNYOS 16, Csákvári 2, Dávid, Nyári, Szabó. Edző: Harsányi Mária.

“Az utolsó negyedet kivéve kevés pontot kapva, agresszíven védekezve, két 2007-es fiatalunkat (Nyári, Szabó) is pályára küldve magabiztos győzelmet arattunk a hazaiak felett, így megnyertük a kupát.”