Az U18-as KSC szombat délután Bajára utazott, ahol sima, huszonnégy pontos győzelmet aratott. Harsányi Máriáék legközelebb szerdán Kőbányán lépnek pályára.

BAJAI NKK – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 71-95 (14-23, 12-19, 20-25, 25-28)
SZEKSZÁRD: MIKLÓS 20/9, RENCZES 20/3, Holcz 13/3, HORVÁTH 13, Istókovics 3. Csere: NÉMETH 13, Andi 8, Haag 3, Sinka 2. Edző: Harsányi Mária.

“Baján játszottuk a második mérkőzésünket a keresztjátékban. Örültem, hogy komplett csapattal tudtunk kiállni, ami a szezonban eddig ritkán fordult elő.
Az első negyedben pillanatok alatt elhúztunk 2-12-re, majd zárkózott a Baja. Nagyon rosszul dobtunk, és a védekezésünk sem volt acélos, így 14-23 lett a játékrész vége. A második negyedben tovább növeltük előnyünket, precízen megjátszottuk a figuráinkat, de sajnos a dobásokkal a mai meccsen hadilábon álltunk, és a védekezésünkbe is sok hiba csúszott. Ennek ellenére stabil előnnyel vártuk a folytatást (26-42). A második félidőben többször zárkózott a hazai csapat, de Miklós Melinda remek labdaszerzései és pontjai mindig visszavetették őket, és a stabil húsz pontos vezetés megmaradt. A vége huszonnégy pontos különbség lett. Nagyon küzdött a csapat, közepes teljesítménnyel húztuk be ezt a győzelmet. A triplákat nagyon rossz százalékkal dobtuk (5/22), de a közeliekben sem jeleskedtünk (32/76), viszont a lepattanó csatát fölényesen nyertük 24-62-re, és a többi mutatóban is jobbak voltunk.
Miklós Melinda emelkedett ki a második félidőben, amikor a legjobban kellettek a pontok, ő megoldotta. 20/9 dobott pontja mellé leszedett 8 lepattanót, kiharcolt 6 faultot, szerzett 5 labdát, volt 3 gólpassza és 2 blokkolt dobása, ez 29 IBM pont lett. Renczes Rebeka 20/3 dobott pontja mellé leszedett 11 lepattanót (dupla-dupla), volt 6 kiharcolt faultja és kiosztott 5 gólpasszt (24 IBM). Németh Lili megint lepattanó királynő lett, 19-et kapott le (ebből 11-et az ellenfél palánkja alatt), és 13 pontot szórt (21 IBM). Dicsérni kell még Horváth Dórit, 13 pontja és 10 lepattanója dupla-duplát ért (15 IBM).
Folytatás szerdán Budapesten a Zsíros Akadémia ellen.”