Már az első negyedben tizenkét ponttal elhúzott a házigazda Sopron Basket az Atomerőmű KSC Szekszárd ellen, amit a mérkőzés végéig huszonhárom pontra növelt. A KSC-ből ezúttal csak Erica McCall (11 pont, 8 lepattanó) és Goree Cyesha (12 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz) nyújtott két számjegyű dobóteljesítményt.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT RÁJÁTSZÁS DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
SOPRON BASKET – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 80-57 (21-9, 19-16, 25-18, 15-14)
Sopron, zárt kapuk mögött. Vezette: Földházi, Kapitány, Varga-Záray.
SOPRON: January 5, WILLIAMS 14/6, Walker 2, BROOKS 13, Határ 7. Csere: Fegyverneky 4, KRAJISNIK 18, CZUKOR 12/12, Varga A. 5/3, Varga S, Varga K. Edző: Gáspár Dávid.
SZEKSZÁRD: Studer 4, Theodoreán 2, Friskovec 9/9, Zele 2, MCCALL 11. Csere: GOREE 12, Krnjics 4, Bálint 8/6, Gereben 5/3, Szabó, Skorics. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-4. 6. p.: 10-4. 9. p.: 17-4. 12. p.: 21-14. 16. p.: 25-18. 18. p.: 34-18. 23. p.: 42-31. 26. p.: 50-34. 29. p.: 65-38. 33. p.: 73-45. 35. p.: 73-53.
Kipontozódott: Walker (35. p.), Studer (28. p.).
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Sopron javára.
Gáspár Dávid: – Örülök hogy sikerült jól reagálni a Szekszárd játékstílusára, lényeges volt, hogy ezt tudjuk tartani az egész meccsen. Ellenfelünket is megilleti a dicséret, szerdán dupla ilyen kemény harcmodorra számítok. A bíróknak nehéz feladatuk van egy ilyen meccsen, mert ha az összes személyi hibát lefújják, akkor nyolc-tíz játékos kipontozódik. Az Euroligában is kemény a védekezés, talán ott jobban érvényesül a kosárlabda. Most sok jelenet volt, ami megakasztotta a játékot. Nekünk, edzőknek kell arra törekedni, hogy a szervezettség és keménység valósuljon meg.
Djokics Zseljko: – Látszott, hogy a hazaiak jobb ritmusból érkeztek a párharca, mi az első negyedben ötlettelenül támadtunk. Nem akarok bírózni, de jó lenne, ha Magyarországon is ugyanúgy fújnának, mint Európában. Ezen a meccsen volt két-három fújás, amivel nagyon nem értettem egyet, utólag persze mindegy, nem ezen múlt, mert jobb volt a Sopron. De azért jó lenne, ha a kritérium ugyanaz lenne, mert a labda mérete is ugyanolyan. Mi rosszul dobtunk és sok volt az eladott labdánk.

Képek: Sopron Basket