Remek első és harmadik negyedbeli játékunknak köszönhetően a Ludovika Csata ellen sima győzelemmel feledtettük a hétfői miskolci vereséget. A csapatból ezúttal Victoria Vivians (18 pont, 8 lepattanó) és Miklós Melinda (17 pont, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) volt a leginkább dicsérhető.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – LUDOVIKA CSATA 84-63 (23-9, 15-29, 30-6, 16-19)
Szekszárd, 800 néző. Vezette: Papp, Söjtöry, Szilágyi.
SZEKSZÁRD: Studer 3/3, Boros 4, VIVIANS 18/6, Goree 8, HEBARD 16. Csere: Mányoky 4, Horváth, Wallace 14/6, MIKLÓS 17/15, Bálint, Holcz. Edző: Djokics Zseljko.
CSATA: HORVÁTH 16/9, Czank 5, Toman D. 8/6, Jáhni, FUEHRING 21/9. Csere: Barnai 2, Gyöngyösi 2, Szabó 7/3, Boros 2, Gábor. Edző: Tursics Krisztián.
Az eredmény alakulása. 3. perc:4-2. 7. p.: 8-3. 11. p.: 25-12. 14. p.: 27-22. 17. p.: 34-25. 21. p.: 42-40. 24. p.: 49-40. 27. p.: 56-41. 30. p.: 68-44. 33. p. 68-53. 37. p.: 78-61.
Kipontozódott:
Djokics Zseljko: – Az első és a harmadik negyeddel elégedett vagyok, de hazai pályán egy negyed alatt huszonkilenc pontot nem szabad kapni, ekkor nem tudtunk bánni a foultokkal. Kívülállóként szórakoztató és látványos mérkőzés volt, mindkét csapat jól dobta a hárompontosakat. Támadásban és védekezésben is fejlődnünk kell még.
Tursics Krisztián: – Euroligás és top Európa-kupás csapatok ellen negyven percig kell koncentrálunk. Edzéseken nem, csak a mérkőzéseken találjuk magunkat szembe ilyen ellenfelekkel, ez a harmadik negyedben ütött vissza, amikor olyan védekezést kaptunk, amiben nem éreztünk magunkat komfortosan. Brown térde az Európa-kupában sérült meg, reméljük, két-három héten belül rendelkezésünkre állhat.