A 23 perc alatt 30 pontot dobó Jelena Brooks vezette Sopron Basket nagyarányú győzelemmel egyenlítette ki az egyik fél második győzelméig tartó párharcot. A bronzcsata mindent eldöntő harmadik összecsapására szerdán 18 órakor Szekszárdon kerül sor.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT RÁJÁTSZÁS 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
SOPRON BASKET – TARR KSC SZEKSZÁRD 78-43 (18-12, 26-8, 19-11, 15-12)
Sopron, 1200 néző. Vezette: Cziffra, Győrffy, Nyilas
SOPRON: FEGYVERNEKY 15/9, Papp 4, BÖRÖNDY 16/3, Varga 1, BROOKS 30/9. Csere: Toman D., Sitku 2, Turner 10, Jevtovics. Edző: Gáspár Dávid.
SZEKSZÁRD: Sztanacsev 4, Horváth 2, Theodoreán, WESTBELD 13, Monroe 7. Csere: Krnjics 6, Boros 1, Miklós 3, Mányoky 4, Szücs, Bernáth 3/3, Holcz. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-2. 8. p.: 16-8. 12. p.: 20-12. 15. p.: 28-14. 18. p.: 35-16. 22. p.: 50-22. 26. p.: 59-28. 28. p.: 61-29. 32. p.: 64-37. 35. p.: 70-37. 38. p.: 76-40.
Kipontozódott: Mányoky (38. p.).
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-1.
Gáspár Dávid: – Nagyon örülök, hogy az előző mérkőzéshez képest ekkora különbség volt a játékunkban. Ahogy mondani szokás, a munka még nincs elvégezve, van még egy mérkőzés, lépcsőfok a bronzérem megszerzéséig. Ezzel a céllal megyünk Szekszárdra. Köszönöm Alekszandra Crvendakicsnak, hogy itt volt velünk, és az egész edzői stáb nevében, hogy dolgozhattunk vele. Fegyverneky Zsófitól nem búcsúzunk, neki van még dolga.
Djokics Zseljko: – Eksztázisban játszott a Sopron, nagy motiváció volt Fegyverneky Zsófi utolsó soproni pályára lépése. Sokat köszönhetünk neki, elismerésre méltó, amit a magyar kosárlabdának adott! Minden paraméterben rosszabbak voltunk, de egy ilyen párharcban mindegy, mennyivel nyersz, vagy kapsz ki, ugyanannyit jelent. Össze kell kapnunk magunkat, és szerdán meg kell szerezni a bronzérmet.