Három híján száz dobott ponttal nyertük meg a PINKK Pécsi 424 elleni idegenbeli bajnoki mérkőzést, ahol a játék minden fontosabb elemében felülmúltuk vendéglátónkat. A sok csere ellenére Goree Cyesha 22 perc alatt 21 pontot (8/10 mezőnyből) és 7 lepattanót szorgoskodott össze.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 7. FORDULÓ
PINKK PÉCSI 424 – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 60-97 (17-24, 15-22, 12-30, 16-21)
Pécs, 200 néző. Vezette: Farkas, Kovács, Földesi.
PÉCS: Szücs 8/3, Tenyér 8, ZSIVALJEVICS 16/6, Vincze 8/3, KOVÁCS 9/3. Csere: Zsilinszki 5/3, Temes, Bojtár 3/3, Horváth 3, Pucz, Borbás, Schmidt. Edző: Kovács Dénes.
SZEKSZÁRD: Studer 3, WALLACE 18/6, VIVIANS 13/6, GOREE 21, Horváth 3. Csere: Szücs 2, HEBARD 10, Bálint, Mányoky 4, MIKLÓS 9/3, Holcz 4, Boros 10. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5-2. 6. p.: 11-13. 9. p.: 15-18. 12. p.: 22-24. 17. p.: 25-36. 23. p.: 37-52. 28. p.: 42-68. 34. p.: 56-80. 38. p.: 60-90.
Kipontozódott:
Kovács Dénes: – Sorozatban euroligás ellenfeleket kapunk, ennek ellenére ha az első félidőben kicsit pontosabban játszottunk volna, akkor még jobb helyzetből várhattuk volna a folytatást. A nagyszünet után a Szekszárd jól használta ki az erőfölényét.
Djokics Zseljko: – Elégedett lehetek a látottakkal, hiszen nemzetközi mérkőzés után vagyunk, de még edzettünk is, miután hazatértünk. Napról napra jobbak vagyunk, közel száz pontot szereztünk, de csak hatvanat kaptunk, ami szintén nagy dolog.