Vasárnap Spanyolországban folytatta a magyar válogatott az izraeli-szlovén közös rendezésű Európa-bajnokság selejtezőjét, ahol nagyon harcolva végül 77-66-os vereséget szenvedett. Goree Cyesha (10 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) és Studer Ágnes (10 pont, 4 lepattanó, 2 gólpassz, 2 labdaszerzés) ezúttal is a kezdőcsapatban kapott helyet.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG SELEJTEZŐ C-CSOPORT, 4. FORDULÓ
SPANYOLORSZÁG – MAGYARORSZÁG 77-66 (17-16, 26-13, 17-18, 17-19)
Huelva, 2500 néző. Vezette: Attard (olasz), Gracin (horvát), Kardarisz (görög).
SPANYOLORSZÁG: Cazorla 9/3, CASAS 13, Conde 5/3, Carrera 6, NDOUR 21. Csere: Rodríguez 11/3, Romero, TORRENS 7/3, Araújo 5/3. Szövetségi kapitány: Miguel Méndez.
MAGYARORSZÁG: Studer 10/6, Lelik 4, Dubei 5/3, GOREE 10, KISS 14. Csere: Ruff-Nagy 2, Dombai 9/6, Mérész 2, Horváth 3/3, Török, Kányási 7/6. Szövetségi kapitány: Székely Norbert.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0-4. 7. p.: 13-7. 11. p.: 17-18. 14. p.: 26-19. 15. p.: 32-24. 20. p.: 43-29. 23. p.: 49-33. 28. p.: 55-43. 33. p.: 62-55. 39. p.: 76-61.
Kipontozódott:
Miguel Méndez: – Nagyon boldog vagyok az eredmény miatt, szerettük volna két győzelemmel zárni ezt a selejtezős ablakot, és kijutni az Európa-bajnokságra. Erős csapat a magyar, megnehezítette a dolgunkat, jó munkát végzett ezen a napon, de így is sikerült teljesítenünk a célunkat, aminek igazán örülök.
Székely Norbert: – Nemcsak Európa, a világ egyik legjobb csapata ellen játszottunk, elismerésem a győzelméhez. Nem játszottunk rosszul, de kiválóan sem. A második negyedben sok hibát követtünk el, nem tudtuk hozni azt, amit előtte, de a második félidőben megmutattuk, hogy miért kell ott lennünk az Európa-bajnokságon. A nagyszünetben változtattunk a labdás kettő kettők védésén, a labda nélküli mozgásokon, és megbeszéltük, hogy keményebbnek kell lennünk, mindez be is jött. A kijutásunk még nem biztos, van hátra két mérkőzés, de jó helyzetben vagyunk.