A Tolna Megyei Kosárlabda Szövetség idén is megrendezi a Nagyok Kupája megyebajnokságot. Az A-csoportban a Harsányi Mária és Szabóné Kovács Andrea vezette U14-es KSC szerdán a PTE-KPVK tornatermében a Mohács fiú csapata ellen nagyarányú győzelmet aratott.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD/A – MOHÁCSI TE 1888/A 109-44 (29-14, 35-5, 25-8, 20-17)
SZEKSZÁRD: SCHIEFER 16/6, Szabó 14, CSAPÓ 12, HENCSIK 10/6, Varga. Csere: KÓFIÁS 16, Kollár 13/3, Pomsár 10, POZSONYI 10, Horváth 6, Ogunson-Bonnyai 2, Kovács, Makovics. Edző: Harsányi Mária, Szabóné Kovács Andrea.

“Szerdán 15:30-as kezdéssel a Főiskolán játszottuk a Nagyok Kupája második mérkőzését a Mohácsi TE 1888/A fiú csapata ellen. A következő serdülő fordulóra készülve különböző feladatokat adtam a játékosaimnak, és mindenkinek sok játéklehetőséget biztosítottam. Ponterős húzóemberünknek, Hencsik Adrinak viszont csak egy negyednyi játékidőt adtam, aki nagyon jól élt vele, amit kértem tőle, azt megoldotta. Nagyon hajtós meccs volt, mindenki küzdött, és hozzátett az eredményhez. Védekezésünk a második és harmadik negyedben volt a legagresszívabb, amikor sok labdát szereztünk, és pontokkal fejeztük be támadásainkat (35-5 és 25-8). Végül nagyarányú győzelmet arattunk a fiúk ellen.”

“Most hétvégén, 2022.12.04-05-én három játékosunk, Pomsár Anna, Pozsonyi Kíra és Szabó Dorka a 2010-es válogatottal, a székesfehérvári edzőközpontban, a Dél válogatott keretben helyet kapva három mérkőzést fog játszani a Nyugat, Kelet és Budapest válogatottja ellen. Gratulálunk a lányoknak, és sok sikert kívánunk!”