Bő két hetes válogatott szünet után a VBW CEKK Cegléd otthonában léptünk újra pályára, ahol minden negyedet megnyerve 58-91-es sikert értünk el. A csapat legjobbjai Ruthy Hebard (19 pont, 7 lepattanó), Sydney Wallace (21 pont, 5 gólpassz) és Miklós Melinda (13 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz, 6 labdaszerzés) voltak.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 13. FORDULÓ
VBW CEKK CEGLÉD – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 58-91 (17-23, 16-23, 9-26, 16-19)
Albertirsa, 110 néző. Vezette: Győrffy, Szilágyi, Gruber.
CEGLÉD: Williams 13, Rakita 10/6, Turudics 9/3, Kobolák, Bura 8. Csere: Szabó 9/3, Viszmeg, Laufer 2, Szirony, Horváth 7/3. Edző: Kosztasz Keramidasz.
SZEKSZÁRD: Studer, Boros 6, Vivians 3, Goree 15/3, HEBARD 19. Csere: Mányoky 7, MIKLÓS 13/9, WALLACE 21/9, Szücs 7. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-2. 6. p.: 8-8. 10. p.: 17-23. 12. p.: 21-30. 14. p.: 28-30. 17. p.: 31-39. 20. p.: 33-46. 23. p.: 33-52. 27. p.: 38-62. 30. p.: 42-72. 34. p.: 46-75. 37. p.: 52-83.
Kipontozódott:
Kosztasz Keramidasz: – Megpróbáltunk versenyképesek lenni, amennyire csak tudtunk, de különösen a támadójátékunkban megéreztük Samantha Cooper hiányát. Próbáltuk ezt védekezéssel ellensúlyozni, ami az első félidőben sikerült is, a másodikban viszont teljesen szétestünk, így a végén már igyekeztem több lehetőséget adni azoknak, akik a korábbi meccseken kevesebbet voltak a pályán.
Djokics Zseljko: – Ez volt az első mérkőzésünk a huszonegy nap alatt lejátszandó hétmeccses sorozatból, és az elején érződött, hogy a találkozó előtt nem tudtunk öt az öt ellen edzeni. Fokozatosan állt össze a játékunk, és nagyon elégedett vagyok, mert minden mutatóban jól teljesítettünk. Megyünk tovább, szombaton fontos meccs vár ránk Pécsen.

Képek: VBW CEKK Cegléd