Az őszi mérkőzéshez hasonlóan most is szoros csatát hozott a DVTK-Hun-Therm elleni rangadó, melyet a borsodiak a jobb hajrájuknak köszönhetően ezúttal öt ponttal nyertek meg. Csapatunk legjobbja Studer Ágnes lett 18 ponttal, 4 lepattanóval, 7 gólpasszal és 2 labdaszerzéssel.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 16. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – DVTK-HUN-THERM 66-71 (15-17, 26-17, 15-16, 10-21)
Szekszárd, 1000 néző. Vezette: Cziffra, Söjtöry, Nyilas.
SZEKSZÁRD: STUDER 18/3, Miklós 6/3, Vivians 14/6, GOREE 12, Hebard 7. Csere: Krnjics 3, Wallace 4, Horváth, Holcz 2, Bálint. Edző: Djokics Zseljko.
MISKOLC: Aho N. 2, Aho T. 3/3, Guirantes 10, GARBIN 18/18, GREEN 14. Csere: Grigalauskyte 8, KÁNYÁSI 10/6, Bacsó, Bernáth 4/3, Kiss, Oláh 2. Edző: Völgyi Péter.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5-11. 6. p.: 10-14. 9. p: 13-15. 12. p.: 20-18. 18. p.: 32-28. 21. p.: 41-34. 25. p: 43-38. 27. p.: 51-41. 30. p.: 56-50. 33. p: 58-56. 37. p.: 65-61. 39. p.: 65-66.
Kipontozódott:
Djokics Zseljko: – Sok volt a kontakt a mérkőzésen, amik felemésztették az erőnket, az ellenfél pedig bedarált minket. Ezt jól mutatja az utolsó negyedben dobott tíz pontunk. Mégis büszke vagyok a csapatomra, jól játszottunk, de a miskolciaknál a végén beesett két extra hármas. Ha visszatér Mányoky Réka, Boros Júlia és visszanyeri korábbi formáját Krnjics Szara, könnyebb helyzetben leszünk.
Völgyi Péter: – Az első percekben széthúztuk a Szekszárd védekezését, ebből jöttek a könnyű kosarak, de tudtuk, hogy egész mérkőzésen ilyen magas százalékban nem lehet dobni. Amikor többet kellettek volna mélységből menni, megtalálni a betörésekből a passzokat, a kiosztásokat, akkor akadozott a játékunk és ebben az időszakban a Szekszárd dominált. A szünet után fontos volt, hogy nem engedtük el nagyon az ellenfelet. Darcee Garbin adott lendületet agresszivitásával, szerzett labdáival, ami átlendítette a többieket a holtponton. Fontos győzelmet arattunk Szekszárdon, de helyén kezeljük a dolgot.