Hiába kezdtük jól az NKA Universitas PEAC elleni elhalasztott bajnokit, a hazaiak a második negyedtől fokozatosan ledolgozták a hátrányukat, és végül tizenegy ponttal nyertek. Csapatunkból Gereben Lívia és Miklós Melinda mellett ezúttal Kolby Morgan is hiányzott.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 18. FORDULÓ
NKA UNIVERSITAS PEAC – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 80-69 (14-25, 24-18, 27-15, 15-11)
Pécs, 800 néző. Vezette: Tóth, Frányó, Varga-Záray.
PÉCS: Szücs, WENTZEL 9/3, MARSHALL 21/3, Nelson 8, KISS 13/3. Csere: DUDÁSOVÁ 19/9, Szelcova 3/3, Simon, Sarok 5/3, Brajkovics 2. Edző: Csirke Ferenc.
SZEKSZÁRD: STUDER 15/6, Friskovec 12/6, Mányoky 8/3, Goree 8, MILICS 11. Csere: Krnjics 12, Bálint 3/3, Holcz. Megbízott edző: Horváth Zsófia.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-7. 6. p.: 6-16. 13. p.: 19-25. 17. p.: 29-36. 23. p.: 43-48. 26. p.: 51-50. 33. p.: 71-61. 37. p.: 76-63.
Kipontozódott: Mányoky (40. p.), Nelson (40. p.).
MESTERMÉRLEG
Csirke Ferenc: – Idénybeli harmincötödik meccsünket játszottuk, de elértük, amit kitűztünk célul, az alapszakasz harmadik helyét. Ez azonban semmit sem ér, ha a rájátszást elszúrjuk, innentől készülnünk kell a Csata ellen. Tizenkét pontos vendégvezetésnél sem csuklottunk össze, ami a Szekszárd ellen bravúr. Fantasztikus volt eddig az évad, de még csak most kezdődik, szeretnénk a Szekszárddal újra találkozni.
Horváth Zsófia: – Amíg bírtuk, jól teljesítettünk. Megállítottuk a PEAC gyors indításait, de látszott a fáradtság a csütörtöki meccs után. Pihenni kell, felépíteni a sérülteket, betegeket, és visszanyerni az igazi szekszárdi formát.