A három hetes bajnoki szünetben két hazai felkészülési mérkőzéssel próbálunk játékban maradni a szezon hajrájára. A Ludovika Csata elleni tíz pontos győzelem során minden pályára lépő játékosunk pontot szerzett.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – LUDOVIKA CSATA 77-67 (20-16, 21-15, 21-13, 15-23)
Szekszárd, 400 néző. Vezette: Farkas, Domokos, Zsók.
SZEKSZÁRD: Studer 7/6, Dudásová 11/3, Miklós 5/3, Goree 15, Krnjics 13. Csere: Wallace 14/6, Mányoky 7/3, Bálint 3, Szücs 2. Edző: Djokics Zseljko.
CSATA: Czank 7/3, Boros 2, Toman 8/3, Gyöngyösi 19/9, Barnai 12. Csere: Jáhni 8, Szabó 6, Gábor 5/3. Edző: Tursics Krisztián.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4-4. 7. p.: 16-8. 10. p.: 16-16. 15. p.: 32-24. 19. p.: 37-31. 24. p.: 49-31. 28. p.: 55-44. 33. p.: 62-49. 38. p.: 71-53. 39. p.: 73-62.
Kipontozódott:
Djokics Zseljko: – Örülök, hogy a nemzeti ünnep ellenére is sikerült megszerveznünk ezt az edzőmeccset, köszönjük a Csatának, hogy elfogadták a meghívásunkat! A három hetes bajnoki szünetben nehéz játékban maradni a rájátszásra, és ez látszott is a teljesítményünkön: nagyon akartunk, sok energiával játszottunk, de voltak időszakok, amikor az egyszerű helyzeteket is túlkomplikáltuk. Összességében nagyon hasznos meccset játszottunk, szombaton 14 órától pedig a Vasast fogadjuk, amely találkozóra szintén sok szeretettel várjuk a szurkolókat. Március 25-én egy fontos mérkőzésen a Győr ellen zárjuk az alapszakaszt, utána rögtön kezdődik a rájátszás, úgyhogy sűrű program vár ránk, amire most kell felkészülni.
Tursics Krisztián: – Először is köszönjük szépen a meghívást! Nagyon hasznos volt, hogy ebben a hosszú szünetben egy olyan jó és agresszív csapat ellen tudtunk felkészülési mérkőzést játszani, mint a Szekszárd. Tudtuk gyakorolni azokat a dolgokat, amiket sajnos már egy hete nem, úgyhogy szépen haladunk tovább, és készülünk a jövő heti Miskolc elleni utolsó alapszakasz mérkőzésünkre.