Bár nagyot harcoltak lányaink, a spanyolok sajnos túl nagy falatnak bizonyultak, így végül kilenc pontos vereséget szenvedtünk az izraeli-szlovén közös rendezésű EB elődöntőjében. A magyar válogatott legjobb dobója Studer Ágnes lett (31 perc, 13 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 3 labdaszerzés), míg Horváth Bernadett 5 perc alatt 2 pontot ért el.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, ELŐDÖNTŐ
SPANYOLORSZÁG – MAGYARORSZÁG 69-60 (18-14, 20-14, 12-18, 19-14)
Ljubljana, 800 néző. Vezette: Forsberg (dán), Tomic (horvát), Männiste (észt).
SPANYOLORSZÁG: CAZORLA 16/9, Casas, TORRENS 27/15, Gil 6, Carrera 8. Csere: Domínguez 2, Ouvina, Quevedo, Ginzo 10, Rodríguez. Szövetségi kapitány: Miguel Mendez.
MAGYARORSZÁG: STUDER 13/6, Lelik 4, Dubei 4/3, GOREE 12/3, Kiss 7/3. Csere: Aho 3/3, Ruff-Nagy, Határ 4, Varga 4, Horváth 2, Kányási 7/3, Török. Szövetségi kapitány: Székely Norbert.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5-0. 3. p.: 5-5. 5. p.: 12-11. 13. p.: 24-16. 16. p.: 30-18. 18. p.: 36-20. 20. p.: 38-28. 24. p.: 44-28. 27. p.: 46-39. 30. p.: 50-46. 32. p.: 51-48. 34. p.: 56-48. 36. p.: 56-53. 39. p.: 62-55.
Kipontozódott:
Miguel Mendez: – Minden elismerésem a magyar csapatnak, amely remekül teljesít ezen az Európa-bajnokságon és nyerési esélye van a bronzmeccsen is. Elégedett vagyok az együttesemmel, nagyon jól védekeztünk, abból éltünk a mérkőzésen, mert nem érkezett sok pont a kispadról, és mivel ellenfelünk jól dolgozott a palánk alatti játékosainkkal szemben, a kintebbiek segítettek győzelemhez minket. A második félidőben akadozott a játékunk, de ismétlem, a remek védekezésünk, a kritikus pillanatokban szerzett labdáink kulcsfontosságúnak bizonyultak.
Székely Norbert: – Ha valaki hat évvel ezelőtt azt mondja nekem, hogy másfél év alatt játszunk öt meccset a spanyolokkal és tizenegy pontos lesz a legnagyobb vereségünk, azt megmosolyogtam volna. Közel vagyunk hozzájuk, de ezt a lépcsőt még nem tudjuk megugrani, a jobb csapat jutott be a döntőbe, de a magyar válogatott mindent megtett, a határa környékén vagy kicsit felette játszott. A spanyolok rendkívül agresszív védekezése ellen voltak megingásaink, eladott labdáink, ettől függetlenül nagyon büszke vagyok a csapatra, megint léptünk egyet előre.