Bár a vendég TFSE-MTK a harmadik negyedben ledolgozta félidei tizenhét pontos hátrányát, a végjátékban most mi koncentráltunk jobban, így végül 86-77-es győzelmet arattunk. Csapatunk legjobbja ismét Kathryn Westbeld lett, aki 36 perc alatt 34 pontot (10/15 dupla, 4/8 tripla) és 12 lepattanót szerzett.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 13. FORDULÓ
TARR KSC SZEKSZÁRD – TFSE-MTK 86-77 (19-9, 25-18, 15-34, 27-16)
Szekszárd, 800 néző. Vezette: Kapitány, Török, Györfy.
SZEKSZÁRD: SZTANACSEV 13/12, Miklós 6, BOROS 14/9, WESTBELD 34/6, Krnjics 8. Csere: Szücs 7/3, Theodoreán 2, Horváth 2, Bernáth. Edző: Djokics Zseljko.
TFSE: Dúl T. 5/3, DÚL P. 12/3, Szabó 9, CARTER 19/9, NÉMETH 20/6. Csere: Burján 8/6, Vladár 4, Király. Edző: Hegedűs Péter.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6-0. 7. p.: 12-7. 12. p.: 22-9. 15. p.: 29-11. 18. p.: 36-21. 21. p.: 42-23. 24. p.: 47-43. 27. p.: 50-50. 30. p.: 59-61. 34. p.: 67-63. 37. p.: 71-71.
Kipontozódott:
Djokics Zseljko: – Kiváló első félidőt produkáltunk, főleg az első tíz percben volt megfelelő a koncentráció. Szeretek agresszívan játszó ellenféllel játszani, mert így fejlődhetünk, de a TF harmadik negyedbeli játékára nem tudtunk reagálni. Az pozitívum, hogy ötven százalékkal dobtuk a hárompontosokat. Most regenerálódni kell, mert szerdán már a Sopront fogadjuk a Magyar Kupa negyeddöntőjében.
Hegedűs Péter: – Csalódott vagyok, amiért nem mi jöttünk ki győztesen a végjátékból, volt két kulcsmomentum, amikor a hazai dobás befelé, a minénk kifelé fordult. Mérges azonban nem tudok lenni, mert húszpontos hátrányból is vissza tudtunk jönni. Nyolcan edzettünk a héten és a mérkőzésen is szűk volt a rotációs lehetőségem. A játékosok küzdöttek, harcoltak, erre pedig a jövőben lehet építeni. Ha visszatérnek a sérültek, azt gondolom, nagy dolgokra lehetünk képesek.