A hétvégén két napos tornának adott otthont a PTE-KPVK tornaterme, ahol az U14-es KSC a Szolnok A-, az Óbudai Kaszások A- és a DVTK B-csapataival mérkőzött. Harsányi Mária lányai mindhárom mérkőzésükön nagyarányú győzelmet arattak.

“Szombat-vasárnap a Főiskolán mi adtunk otthont az első selejtező fordulónak. A Szolnok/A, az Óbudai Kaszások/A és a DVTK Akadémia/B csapatai voltak az ellenfeleink. Mindhárom meccsünket magabiztosan hoztuk, hol jobb, hol kevésbé jó játékkal. Folytatás három hét múlva, az ellenfelek és a helyszín még nem ismert.
Végeredmény:
1. KSC (3 győzelem, 0 vereség)
2. DVTK/B (2 győzelem, 1 vereség)
3. Óbuda/A (1 győzelem, 2 vereség)
4. Szolnok/A (0 győzelem, 3 vereség).”

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – SZOLNOKI SPORTCENTRUM/A 107-36 (35-8, 30-4, 24-12, 18-12)
SZEKSZÁRD: NYÁRI 24, Csapó 8, LÉHMANN 8, Kollár 6, Horváth 4. Csere: HENCSIK 27, Rácz 10, Kófiás 6, SCHIEFER 6, Pál 4, Pozsonyi 2, Szabó 2. Edző: Harsányi Mária.

“Az első félidőben remek védekezéssel és támadójátékkal uraltuk a mérkőzést. Mindössze tizenkét pontot engedtünk ellenfelünknek, és gyors, pontos támadásokat vezetve 65-12-re nyertük az első játékrészt. A második félidőben már jóval több hibával játszottunk, de magabiztos győzelmet arattunk így is.”

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – ÓBUDAI KASZÁSOK/A 136-41 (26-24, 46-2, 29-4, 35-11)
SZEKSZÁRD: KOLLÁR 22, Nyári 12, Csapó 8, Horváth 4, Léhmann 4. Csere: HENCSIK 36, PÁL 22, RÁCZ 18, KÓFIÁS 10, Pozsonyi, Schiefer, Szabó. Edző: Harsányi Mária.

“Az esti mérkőzésen nagyon gyenge első negyedet produkáltunk, sok hibával játszottunk, és csak két pontos előnyre tettünk szert. A többi játékrészt sokat cserélve is fölényesen nyertük a szerény képességű fővárosiak ellen, így ponterős játékkal fölényes győzelmet arattunk.”

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – DVTK AKADÉMIA/B 112-59 (25-11, 29-9, 28-19, 30-20)
SZEKSZÁRD: NYÁRI 16/3, KOLLÁR 9, Csapó 7, Pál 4, Léhmann 2. Csere: HENCSIK 31/3, RÁCZ 30, Szabó 6, Horváth 4, Kófiás 2, Pozsonyi 1, Schiefer. Edző: Harsányi Mária.

“Kiváló első félidőt játszottunk, az első negyedet Nyári Döniz, a másodikat pedig Hencsik Adri irányította le. Agresszíven védekeztünk, sok labdát szereztünk, melyekből indítás kosarakat értünk el. Nagyon jó volt nézni csapatomat, szinte maradék nélkül megoldották, amit kértem tőlük. Ez ritkán fordul elő, ezért a játékért mindenkinek nagy gratula! 54-20-as vezetéssel mentünk a nagyszünetre. A második félidőt is nyertük, de sok hibával játszottunk. Támadásban rossz döntéseket hoztuk és pontatlanul dobtunk, a védekezésünk is gyenge volt, sok pontot kaptunk, de így is fölényes győzelmet arattunk. A mérkőzés legjobbja Rácz Nóri volt, aki mind támadásban, mind pedig védekezésben maradandót alkotott.
Következő meccsünk 2022. február 10-én lesz a Nagyok Kupájában, a Főiskolán a Mohácsot fogadjuk 16:30-as kezdéssel.”

Képek: Hencsik László