Pontszegény találkozót hozott az Atomerőmű KSC Szekszárd és a PEAC-Pécs összecsapása. Bár a hazaiak a mérkőzés nagy részében tíz pont körül vezettek, a baranyaiak négy perccel a lefújás előtt átvették a vezetést. A KSC a végjátékban azonban újabb erőket mozgósított és végül öt pontos győzelmet aratott.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 1. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – PEAC-PÉCS 55-50 (15-7, 15-14, 10-9, 15-20)
Szekszárd, 800 néző. Vezette: Pálla, Farkas, Kulcsár.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 6/3, Eldebrink 4, Gereben 9, MCCALL 13, BISHOP 10. Csere: Kiss, Bálint 5/3, Jovanovics 6/3, Theodoreán 2. Edző: Djokics Zseljko.
PÉCS: Ruják 7, Wentzel 6, SIMON 16, TETEMONDOVÁ 7, Barnai 10. Csere: Gémes-Sarok 4, Tenyér, Kovács. Edző: Meszlényi Róbert.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0-2. 6. p.: 2-4. 9. p.: 14-5. 12. p.: 17-7. 15. p.: 21-13. 18. p.: 26-17. 21. p.: 31-21. 24. p.: 33-21. 27. p.: 36-25. 30. p.: 40-30. 34. p.: 45-44. 36. p.: 47-46. 38. p.: 53-46.
Kipontozódott:
Djokics Zseljko: – Igazi rangadót játszott a két csapat! Két dolognak örülök: egy erős PEAC-tól csak 50 pontot kaptunk, ami a jó védekezésünket dicsére, illetve ilyen gyenge tripladobó formában is sikerült nyernünk.
Meszlényi Róbert: – Amit elterveztünk, azt végrehajtottuk. Azt gondolom, méltó ellenfelei voltunk a Szekszárdnak, sikerült felvennünk a hazaiak kemény játékát. A szűkebb rotáció miatt a végére elfáradtunk, de elégedett vagyok a csapat játékával.