A ZTE múlt heti lelépése után az Atomerőmű KSC Szekszárd sima győzelmet aratott a CMB CARGO UNI Győr otthonában. A KSC sikerét Abby Bishop 17 ponttal és 6 gólpasszal, Erica McCall 13 ponttal és 5 lepattanóval, Gereben Lívia pedig 13 ponttal, 4 lepattanóval és 3 labdaszerzéssel alapozta meg.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 18. FORDULÓ
CMB CARGO UNI GYŐR – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 68-78 (13-19, 10-22, 23-22, 22-15)
Győr, 150 néző. Vezette: Győrffy, Ádám, Frányó.
GYŐR: Brown 13/3, Raksányi 7/3, TÖRÖK 13/3, Szpanu 11/6, Gray 4. Csere: MANDICS 8, Krnjics 10, Varga 2, Czank. Edző: Milos Pavlovics.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 6, Eldebrink 9/6, GEREBEN 13/3, MCCALL 13, BISHOP 17. Csere: Kiss, DOJKIC 11/6, Mansaré, Theodoreán 5/3, Bálint 4. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-7. 6. p.: 6-15. 11. p.: 18-19. 16. p.: 19-32. 18. p.: 21-38. 23. p.: 30-44. 26. p.: 39-53. 28. p.: 41-58. 35. p.: 57-69. 37. p.: 61-75.
Kipontozódott: Gray (31. p.).
Milos Pavlovics: – Amíg nincs meg a játékunk folyamatossága, addig nehéz egy Szekszárd szintű ellenféllel szemben eséllyel felvenni a küzdelmet. Több játékosunk addig nem szolgál rá a kapott percekre, amíg nem ismeri fel a feladat fontosságát. Meg kell találni a módját annak, hogy eredményesebb legyen a játékunk.
Djokics Zseljko: – Nem vagyunk könnyű helyzetben a heti kétszeri kemény erőpróba miatt. Ezért is igyekeztem ezúttal sok cserével ritmusban tartani a csapatot, de így is végig kontrollálni tudtuk a mérkőzést, amelynek csak a hajrájában lett szorosabb az eredmény.