Eredményes második negyedének köszönhetően tíz pontos győzelmet aratott az Atomerőmű KSC Szekszárd a ZTE Női Kosárlabda Klub ellen, így ismét bejutott a Magyar Kupa döntőjébe. Az ellenfél a bajnoki címvédő Sopron lesz.

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA, ELŐDÖNTŐ
ZTE NŐI KOSÁRLABDA KLUB – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 64-74 (23-20, 13-23, 19-21, 9-10)
Győr, 200 néző. Vezette: Papp, Frányó, Mészáros.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 3/3, ELDEBRINK 18/15, Gereben 4, MCCALL 17, BISHOP 16/6. Csere: Dojkic 8, Theodoreán 5/3, Bálint 3/3, Kiss, Mansaré. Edző: Djokics Zseljko.
ZALAEGERSZEG: Koizar 7, Pusztai 4, MALCI 27/6, Ndiba 5/3, Horti 10/3. Csere: Hegedűs-Őri 2, Kovács, Gáspár-Szalay, Parker 9. Edző: Gáspár Dávid.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1-7. 6. p.: 10-13. 8. p.: 18-18. 12. p.: 30-23. 15. p.: 30-30. 17. p.: 38-32. 23. p.: 46-41. 26. p.: 55-46. 33. p.: 66-59. 35. p.: 71-61.
Kipontozódott: Parker (30. p.), Ndiba (36. p.).
Djokics Zseljko: – Nagyon jó ellenfélnek bizonyult a ZTE, miután csütörtökön a huszonötödik perctől kezdett el játszani, és onnan talált rá arra a ritmusra, amellyel ellenünk folytatta. Mi viszont ezúttal kicsit lazábban, puhábban kezdtünk, időnként erőlködve játszottunk, de nagyon remélem, hogy a döntőben felnövünk a feladathoz, és a kosárlabda játékos részeiben is erősek leszünk.
Gáspár Dávid: – A ZTE nem gyakran jut jó kupaszereplési lehetőséghez, ezért ennek megfelelően igyekeztünk ezt megragadni. A vereség után nehéz bármit is mondani, mert a játékosok küzdöttek, kitették a szívüket a pályára. A kulcsmomentumokat nem tudtuk megragadni, és ezt használta ki az összességében még előttünk járó Szekszárd.