A KSC U11-es együttese szombaton Dombóvárra látogatott, ahol a Rátgéber Akadémia és a házigazdák fiú csapatai voltak az ellenfelek. Stierné Jankovics Mária lányai ezúttal sajnos mindkét találkozójukat elvesztették.

“A páros fordulókban mindig erősebb fiú csapatokkal kellett megküzdenünk. Így volt ezúttal is a Dombóvári KS rendezésében.”

KOSÁRLABDA AKADÉMIA PÉCS FIÚ/A – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 72-36 (16-4, 15-6, 13-11, 24-10 – 4-5)
Szekszárd: VARGA ZS. 8, Léhmann 6, WIGAND 6, Székely 5, Hencsik 4, Mester 4, Horváth 1, Pál 1, Vittay 1, Csapó, Császár, Gál, Nyári, Varga L. Edző: Stierné Jankovics Mária.

“Harmadszor találkoztunk ezzel a technikailag és fizikálisan is jobb fiú csapattal. Bizony eladott labdáink (29) könnyű kosárszerzést jelentettek a fiúknak. Legjobban a harmadik negyedben sikerült megközelíteni őket. Ebben a játékrészben Wigand Míra harcos védekezése és 7 szerzett labdája
volt nagyon reménykeltő.
Gratulálunk a fiúknak!”

DOMBÓVÁRI KS – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 62-46 (20-5, 15-18, 12-6, 12-13 – 3-4)
Szekszárd: HENCSIK 18, NYÁRI 11, Pál 5, Gál 3, Csapó 2, Varga Zs. 2, Wigand 2, Császár 1, Léhmann 1, Székely 1, Horváth, Mester, Varga L., Vittay. Edző: Stierné Jankovics Mária.

“Az első negyedünk nagyon gyengére sikeredett, sok eladott labda és kihagyott helyzet eredményezte a tizenöt pontos különbséget. Kicsit állva maradtunk, gyengén védekeztünk. Hiába voltunk a továbbiakban pariban, a hátrányból már nem sikerült faragni. Nyári Döníz játéka volt ezúttal reménykeltő, aki 11 pontja mellé leszedett 5 lepattanót, szerzett 6 labdát, volt 2 gólpassza és egy kiharcolt faultja is.