Az U16-os KSC kedden a PTE-KPVK tornatermében a Török Flóris-Törekvés SE együttesét fogadta. Harsányi Mária csapata ismét fölényes győzelmet aratott, így mindössze egy vereség mellett idén immáron tizenöt sikert számlál.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – TÖRÖK FLÓRIS – TÖREKVÉS SE/A 122-63 (46-20, 29-10, 25-12, 22-21)
SZEKSZÁRD: MIKLÓS 33/21, RENCZES 30/9, HOLCZ 27/3, ANDI 20/3, Istókovics 10. Csere: Sámóczi 2, Bodócs, László, Sinka, Tamás-Nagy. Edző: Harsányi Mária.

“Kedden a Főiskolán játszottuk a kadett keresztjáték hatodik fordulóját a Török Flóris-Törekvés SE ellen. Megint remek első félidőt produkáltunk támadásban. A védekezésünk viszont az első és a negyedik negyedben roppant gyenge volt, sok könnyű kosarat kaptunk, nem voltunk agresszívek, átjáróház volt a védelmünk. Támadásban ugyanakkor sok labdát (20) szerezve, gyors befejezésekkel értünk el kosarakat, de a felállt védelem ellen is szépen megoldottuk a helyzeteinket. 75-30-ra zártuk ezt a játékrészt. A második félidőben már több hibával játszottunk. Folyamatosan cseréltem, de így is növeltük előnyünket. A negyedik negyed lett szoros, de ez a csapat szerkezete miatt várható volt. Megszereztük idei tizenötödik győzelmünket!
Ezen a mérkőzésen megint a Miklós-Renczes páros húzta a csapatot, de Holcz és Andi is remekül teljesített. Miklós 33/21 pontja mellé leszedett 10 lepattanót, szerzett 6 labdát, kiosztott 5 gólpasszt – dupla-duplát elérve 53 IBM pontot gyűjtött, no és 7/7 triplát bevágott! Extra teljesítmény! Renczes Rebeka 30/9 pontja mellé leszedett 3 lepattanót, kiharcolt 6 faultot, szerzett 9 labdát és kiosztott 11 asszisztot, így ő is dupla-duplával 44 IBM pontot ért el. Holcz Rebeka 27/3 pontja mellé leszedett 9 lepattanót, kiharcolt 6 faultot, volt 1 blokkolt dobása, így 36 IBM pontot gyűjtött. Andi Hanna 20/3 pontja mellé leszedett 6 lepattanót, szerzett 3 labdát, kiosztott 3 gólpasszt és így 26 IBM pontot ért el.
Csapatjáték volt, mindenki küzdött és hozzátett a játékhoz!”

Képek: Haag Panna