63-72-es fővárosi sikerével 2-0-ás összesítéssel zárta le az NKE-FCSM Csata elleni párharcot az Atomerőmű KSC Szekszárd. Theodoreán Alexandráék szombat este hazai pályán kezdik meg a Cegléd elleni, ötödik helyért zajló utolsó rájátszás párharcot.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT RÁJÁTSZÁS 5-8. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
NKE-FCSM CSATA – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 63-72 (15-23, 20-16, 13-17, 15-16)
NKE Ludovika Aréna, 250 néző. Vezette: Földházi, Győrfy, Major.
CSATA: HORVÁTH B. 7/3, Lelik 12/3, JOVANOVICS 20/12, Nagy-Bujdosó 3, Lang 5/3. Csere: Barnai 8, Austria 5/3, Mányoky 3/3, Radócz. Edző: Tursics Krisztián.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 9/3, DOJKIC 14/6, GEREBEN 16, MCCALL 13, Bishop 4. Csere: THEODOREÁN 7/3, Mansaré, Kiss 2, Studer Zs., Bálint 7/3. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3-6. 8. p.: 12-20. 13. p.: 21-29. 17. p.: 28-33. 24. p.: 40-42. 28. p.: 45-50. 34. p.: 54-62. 36. p.: 57-62. 39. p.: 63-70.
Kipontozódott: Barnai (33. p.), Studer Á. (38. p.).
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Szekszárd javára.
Tursics Krisztián: – Ismét rosszul kezdtük a meccset, hamar tízpontos előnyre tett szert a Szekszárd. A második félidőben utolértük ellenfelünket, át is vettük a vezetést, de energiánkat felemésztette a felzárkózás. A negyedik negyedre elfáradtunk, riválisunk pedig jól védekezve, rutinosan lehozta a meccset. A Szekszárd végig kontrollálta az összecsapást, megérdemelten nyert. Neki sok sikert kívánok, mi pedig folytatjuk a megkezdett munkát.
Djokics Zseljko: – Számunkra fontos volt, hogy nyerjünk, így le tudtuk zárni a párharcot. A meccs előtti utolsó edzésen kihangsúlyoztuk, hogy számunkra új sorozat kezdődött ezzel a párharccal az Európa-kupa-szereplés megszerzése miatt. Bebizonyosodott, hogy roppant erős ez a bajnokság, nagyon jó meccseket játszottunk a Csatával, hiszen ellenfelünk jól dobott kintről. Szerintem ez a találkozó a kívülálló számára igencsak szórakoztató, látványos játékot hozott a kosárlabda minden szépségével. Végezetül szeretném megköszönni szurkolóinknak, hogy ennyien elkísérték a csapatot, és a bajnokság ezen szakaszában is kitartanak az együttes mellett.