Huszonegy ponttal győzött az Atomerőmű KSC Szekszárd a TFSE-MTK otthonában, így 9-1-re javította a bajnoki mérlegét. A KSC-ből ezúttal is a jó formában lévő Goree Cyesha (20 pont, 12 lepattanó, 6 kiharcolt fault) volt a legeredményesebb.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 15. FORDULÓ
TFSE-MTK – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 54-75 (11-23, 17-21, 16-18, 10-13)
Városmajor, zárt kapuk mögött. Vezette: Győrffy, Boros, Győrfy.
TFSE: C. JENKINS 20/3, Bernáth 12, Király 4, A. Jenkins 8, Markovics 1. Csere: Németh 5, Boros, Kovács 2, Katona 2, Herman. Edző: Magyar Bianka.
SZEKSZÁRD: Theodoreán 5/3, Friskovec 5/3, Miklós 2, SKORICS 15, GOREE 20/3. Csere: Szabó 7/3, Studer 6/3, Bálint 8, Zele 5, Gereben 2, Horváth. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5-9. 8. p.: 9-19. 13. p.: 15-29. 17. p.: 24-38. 23. p.: 32-51. 28. p.: 40-61. 34. p.: 46-69. 38. p.: 50-71.
Kipontozódott: Studer (40. p.).
Magyar Bianka: – Az elmúlt mérkőzéseken a Szekszárd brutálisan lerohanta ellenfeleit, ezért zónavédekezéssel készültünk ellenük, ami többnyire be is vált. A védekezéshez azonban nem társult jó támadójáték, de ez köszönhető volt a vendégek agresszív védekezésének is. A következő előttünk álló mérkőzéseket kell megnyernünk, szeretnénk jövő héten hazai pályán visszavágni a PEAC-nak.
Djokics Zseljko: – Arra készültünk, hogy ellenfelünk három dobó játékosát, a két Jenkinst és Bernáth Rékát kivegyük a játékból, ez sikerült is, mert hatvan pont alatt tartottuk a TFSE csapatát. A második félidőben már viszonylag könnyebb dolgunk volt. Egy dolgot azonban sajnálok, mégpedig hogy rosszul céloztunk távolról.