Egy negyednyi szunyókálás után ragadta magához a kezdeményezést az Atomerőmű KSC Szekszárd a Vasas Akadémia otthonában, ahol végül magabiztos, 59-75-ös győzelmet aratott. A KSC-ből ismét Ivana Dojkic (15 pont, 3 gólpassz, 2 labdaszerzés, 2 blokk) volt a legeredményesebb.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 2. FORDULÓ
VASAS AKADÉMIA – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 59-75 (17-13, 15-26, 9-15, 18-21)
Pasaréti út, 300 néző. Vezette: Csabai-Kaskötő, Goda, Nyilas.
VASAS: Murray 9/3, Böröndy 8/3, VUKOV 13/6, Budácsik, Fraser 16. Csere: KARLÓCAI 8/6, Szerencsés 2, Szmailbegovics 1, Madár E., Madár K. 2. Edző: Földi Attila.
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 10, DOJKIC 15, Vincze 2, MCCALL 8, Kiss 4. Csere: Theodoreán, Miklós 2, MARSHALL 11, Ruzicková 12, Bálint 8, Studer Zs. 3/3. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9-5. 7. p.: 14-11. 13. p.: 17-23. 18. p.: 27-35. 23. p.: 32-45. 27. p.: 37-47. 34. p.: 45-63. 38. p.: 57-69.
Kipontozódott: Theodoreán (35. p.), Murray (39. p.).
Földi Attila: – Sajnos nincs még mély rotációnk az ilyen erős csapatok ellen. Reméljük, a fiataljaink lassacskán elérik ezt a szintet.
Djokics Zseljko: – Nem tudom, hogy Xanaxot vegyek be vagy inkább igyak meg egy pohár sört. Gratulálok a Vasas szakmai stábjának, mert a sok sérült ellenére nagyon jól felkészítette a csapatát. Mi öltönyben kezdtük a mérkőzést, ez meg is látszott az első félidőben. A folytatásban átöltöztünk, felvettük a munkásruhát, voltak is jó pillanataink. Így kell játszani a csapatomnak, ha eredményt szeretnénk elérni a bajnokságban.